МГЕО "Наш дім - Манява" » Закон про охорону українських пралісів пройшов перше читанння!

17 січня Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат №4480.

Це надзвичайно важливий Закон, який допоможе зберегти стародавні українські ліси, де ще не ступала нога людини. Праліси та старовікові ліси – недоторкані ділянки, які існують і розвиваються під впливом природи. Завдяки цьому вони мають високу життєздатність, стійкі до несприятливих впливів, забезпечують надзвичайно важливі екосистемні послуги (регулювання клімату, очищення води, утримання вуглецю, збереження унікального біорізноманіття та виняткових естетичних, екоосвітніх цінностей тощо), котрі не в змозі повноцінно надати господарські ліси. Після знищення пралісів, їх неможливо відтворити. На жаль, праліси та старовікові ліси майже знищено. У Європі їх залишки збереглися лише у Карпатах, на Балканах і північній Росії.

Станом на 01.01.2016 в регіоні українських Карпат усіма проектами й виконавцями виявлено більше 66 тис.га старовікових лісів. Із них більше 48 тис.га пралісів. Обстеження потребує ще близько 35 тис.га. Дані про всі ці ділянки ретельно заносяться на відкриту мапу, а ідентифікація відбувається згідно розробленої WWF методики інвентаризації пралісів та старовікових лісів.

Близько 30 тис. га пралісів перебувають у межах природно-заповідних територій та охороняються законом. Частина з них належить до об’єкту всесвітньої спадщини UNESCO «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Інші ділянки, розташовані у межах лісових господарств, не мають охоронного статусу і, таким чином, можуть бути знищені в процесі господарської діяльності. Прийняття Закону №4480 дозволить зберегти саме ці пралісові ділянки.

Праліси є еталонами природного розвитку лісових екосистем, а також домівкою для рідкісних видів тварин та рослин, тому вкрай необхідно зберегти їх для наших нащадків. Праліси неможливо відтворити в сучасних умовах, тому знищення останніх недоторканних ділянок призведе до остаточної втрати унікальної природної спадщини.
 
 
За детальною інформацією звертайтеся до:
Роман Волосянчук, WWF в Україні,
Моб: (096) 534-30-54
e-mail: rvolosyanchuk@wwfdcp.org

ПОСИЛАННЯ ЗА ТЕМОЮ

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /