МГЕО "Наш дім - Манява" » » 11 грудня - Міжнародний день гір - 11 Грудня 2011

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

(Міжнародний день гір, встановлений рішенням 57-ї Генеральної Асамблеї ООН в січні 2003 року).


Хребтами горбились породи,
Вибухали, плавилися, киплячо, -
І мільйони років природа ліпила саму себе ...
С. щипач
      Гори грають важливу роль в житті мешканців Землі. Міжнародний день гір в черговий раз дає привід задуматися про значимість гір, про крихкість і ранимість їх природи, яка потребує шанобливе до неї зверненні.

      Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (ФАО) попереджає, що в результаті потепління, зростання чисельності населення і відсутності продовольчої та енергетичної безпеки порушується цілісність і стійкість системи гірських лісів.
       Експерти відзначають, що зростання чисельності населення і необхідність збільшення обсягів сільськогосподарського виробництва змушують дрібних фермерів переміщатися вгору, в гори, що супроводжується лісовими втратами.
       У доповіді ФАО "Гірські ліси в мінливому світі" підкреслюється, що зміна клімату може спровокувати стрімке поширення комах-шкідників і мікробів, що викликають захворювання, які також можуть нанести шкоду гірським лісам. Гірські ліси стикаються з безліччю інших глобальних проблем, таких як убогість водних ресурсів, втрата біорізноманіття та опустелювання.
     "Гірські ліси захищають місцевих жителів від стихійних лих, захищають природні ресурси і надають екологічні послуги, від яких залежить здоров'я і умови життя мільярдів людей", - сказав помічник Генерального директора ФАО з лісового господарства Едуардо Рохас-Бріалес.
      Гори забезпечують 60% світових запасів прісної води, хоча покривають лише 12% поверхні Землі. Гірські ліси роблять серйозний вплив на кількість і якість води, споживаної населенням гірських і мешканцями низин, а також використовується в промисловості. Коли в горах вирубуються ліси, і земля залишається незахищеною, посилюється руйнування грунту, внаслідок чого погіршується якість води в каналах і річках.
      Багато міст в світі в значній мірі залежать від гірської води, наприклад, 95% води у Відні надходить з гірських лісів Північних Альп. 40% води в Тегусігальпі, в Гондурасі, надходить з туманних лісів Національного парку Ла Тигра. У Кенії вода з гори Кенія генерує 97% гідроелектроенергії. В Азії Тибетське нагір'я забезпечує водою приблизно три мільйони чоловік. До того ж гірські ліси містять величезну кількість вуглецю і відіграють важливу роль у стратегіях щодо зміни клімату.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /