МГЕО "Наш дім - Манява" » » 11 листопада - Міжнародний день енергозбереження - 12 Листопада 2011

20.01.2018 / Коментарів: 1 / Категорія: / Добавив: Гість

      Близько 20 країн візьмуть участь у ньому, щоб в черговий раз привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання природних ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.
       Енергозбереження дуже важливо для поліпшення навколишнього середовища - і в тому місці, де ми живемо, і на всій планеті. Ніхто не може зробити все, але кожен може зробити щось, але якщо кожен щось робить, ми багато чого можемо досягти разом! Енергозбереження грає важливу роль у збереженні природних ресурсів. Заощаджену енергію можна використовувати замість знову виробленої, і за рахунок цього знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в 2,5 - 3 рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії.
        Найпростіші і елементарні заходи енергозбереження доступні для кожного і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно. 
        В рамках Міжнародного дня енергозбереження - 11 листопада - в країнах світу пройдуть самі різні заходи - від практичних заходів з утеплення шкільних класів до вуличних акцій.
       У Білорусі з 1 по 11 листопада в навчальних закладах проходить Декада енергозбереження під девізом: «Збери і здай вторсировину - допоможи довкілля!». У рамках декади організований збір вторсировини: макулатура, текстиль, чорні і кольорові метали, скло або склобій, пластик та акумуляторні батареї і т.д.
        На будь батарейці або акумуляторі є значок у вигляді корзина з колесами, який служить нагадуванням про те, що їх не можна викидати разом з іншими відходами. Використані батарейки містять важкі метали, які забруднюють навколишнє середовище. Одна пальчикова батарейка може отруїти 1 кубометр грунту або 400 літрів води. 
       Переробка вторинних ресурсів обходиться набагато дешевше, ніж виробництво нових виробів з нуля. По-перше, вона не вимагає колосальних енергетичних затрат. По-друге, зменшується використання не поновлюваних ресурсів - руди, коксу, деревини і т.д. Крім того, навколо стане значно менше сміття і спеціалізованих звалищ. Можливо, варто відродити радянські традиції і влаштувати нові змагання зі збору вторинних ресурсів?
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Звалища змішаних побутових відходів забруднюють навколишнє середовище ще 100 років після їх закриття!
           Екологічні переваги переробки вторсировини *.
Скорочення споживання Алюміній Залізо Папір Скло
Енергії на 90-97% на 47-74% на 23-74% на 4-32%
Води на 40% на 58% на 50%
* Robert Cowles Letcher, Mary T. Sheil "Source Separation and Citizen Recycling" - New-York, 1986
      Це цікаво:
• Переробка 1 алюмінієвої банки економить кількість електроенергії, достатнє для роботи телевізора протягом 3 годин!
• Електроенергії, зекономленої при переробки скляної пляшки, вистачить на 4 години роботи 1 електричної лампочки потужністю 100 Вт!
Більш детальну інформації про необхідність переробки вторсировини та енергозбереженні ви можете дізнатися: http://ecoidea.by/blog/2011/04/13/последний-путь-отходов/ # more-275 http://www.greenpeace.org/russia / ru / campaigns / waste / recycle /


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /