МГЕО "Наш дім - Манява" » » У далекій галактиці виявлена вода - 22 Грудня 2008

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Астрономи з Інституту радіоастрономії Макса Планка в Германії (Max Planck Institute for Radio Astronomy) виявили сліди води в галактиці, віддаленій від Землі на декілька мільярдів світлових років. Результати досліджень астрономів опубліковані в науковому журналі Nature.

Виявити воду допомогло так зване мазерне випромінювання. Цей особливий тип електромагнітного випромінювання виникає в результаті наповнення енергією хмар міжзоряної матерії (в даному випадку водної пари) космічними променями.

            Під впливом цих променів молекули води переходять спочатку в збуджений стан, а потім погоджено "заспокоюються", випускаючи фотони однакової частоти. Отримане випромінювання володіє дуже вузьким спектром і високою інтенсивністю, тому є зручним об'єктом для вивчення.

За допомогою 100-метрового радіотелескопу Effelsberg астрономам удалося виявити мазерне випромінювання води в світлі квазара MG J0414+0534, віддаленого від нас на 11,1 мільярда світлових років. Настільки далекий об'єкт став  "видимим" для астрономів завдяки ефекту, відомому як "гравітаційна лінза".

Серед ближчих галактик джерела мазерного випромінювання є досить рідким явищем - подібні випромінювачі містить лише п'ять відсотків з них. Нове відкриття вказує на велику поширеність мазерів у минулому.

Окрім цього, оскільки квазари є активними галактичними ядрами, то учені передбачають, що джерелом накачування для мазерного випромінювання служать  чорні діри. Цей факт, на думку астрономів, відкриває нові можливості для вивчення цих загадкових об'єктів.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /