МГЕО "Наш дім - Манява" » » Нові методи ведення лісового господарства впроваджують на Тернопільщині - 8 Січня 2009

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Одним із найважливіших екологічних та економічних аспектів тернопільські лісоводи розглядають проблему раціонального використання лісів. Зокрема, в Бережанському лісо-мисливському господарстві активно застосовують новітні технології вирощування букових насаджень, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігоря Попадинця, передові методи, які впроваджують у Бережанському районі, дозволяють посилити захисну ефективність лісів та природно-охоронну цінності букових насаджень. Задля цього чотири роки тому було укладено угоду щодо проведення науково-дослідних робіт між УкрНДІгірліс і ДП "Бережанське ЛМГ".

Об'єктами експерименту стали насадження на площі майже 20 гектарів.  Враховуючи зростання кількості надзвичайних ситуацій, пов'язаних із повенями в Карпатському регіоні й на низинах, підприємство вирішило зменшити вирубки лісу. Щороку додатково залишатимуть близько 100 га лісів. Однак, букові ліси в цьому куточку Тернопільщині ростуть на межі їх природного ареалу. Це обумовлює їх невисоку стійкість.

Виникла необхідність наукового обрунтування нової системи ведення лісового господарства. Експеримент підтвердив високу ефективність поступових рубок. Як позитивний фактор, фахівці відзначають мінімальне пошкодження екосистеми, оскільки вирубка деревостану проводиться за один прийом.

На основі досліджень науковці сформулювали пропозиції до нормативних документів, які планують передати на затвердження в Держкомлісгосп. Ідеться, зокрема, про збереження молодих господарсько-цінних порід, заборону на дозвіл вирубування й пошкодження цінних і рідкісних видів дерев та чагарників задля природного поновлення та збереження розмаїття лісових насаджень.Джерело: УКРІНФОРМ


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /