МГЕО "Наш дім - Манява" » » Первоцвіт-2009 - 29 Січня 2009

14.12.2017 / Коментарів: 1 / Категорія: / Добавив: Гість

 

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України спільно з МВС та екологічними громадськими організаціями за традицією проводить щорічну Всеукраїнську акцію «Первоцвіт», мета якої – охорона рідкісних квітів та боротьба з їх незаконною торгівлею.

Щороку, з лютого по травень в Україні відбувається торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових рослин. Більшість з них знаходяться під загрозою знищення та занесені до Червоної книги. Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо на свята – День Святого Валентина (14 лютого), День захисника Вітчизни (23 лютого), 8 березня та Великдень – набирають злочинного характеру. Декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних рослин, як цикламен Кузнєцова, підсніжник складчастий, шафран весняний, шафран Гейфелів, шафран кримський, білоцвіт весняний викликають їх високу популярність та попит. В результаті, щовесни винищуються мільйони квіток лише для того, щоб наситити нелегальний квітковий ринок міст України. Для здійснення незаконної торгівлі функціонує добре налагоджений ланцюг збирачів, перекупників та реалізаторів, тож боротьба з нею вимагає чіткої взаємодії органів влади та громадськості. 

В цей період Мінприроди посилює державний контроль в галузі збереження об’єктів рослинного світу та організовує проведення операції «Первоцвіт-2009». До рейдових перевірок, в обов’язковому порядку, залучаються працівники МВС, лісової охорони, представники центральних органів виконавчої влади, а також ЗМІ та громадськість. Оперативна робота буде зосереджена, в основному, в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон. 

Серед інших заходів «Первоцвіту» – еколого-просвітницька та пропагандистська робота щодо роз’яснення важливості збереження первоцвітів. 
Мінприроди закликає всіх приєднатися до операції «Первоцвіт» заради збереження унікальної української природи.

                                                         Джерело: Мін природи України

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /