МГЕО "Наш дім - Манява" » » У Лос-Анджелесі знайдене велике поховання скам'янілостей льодовикового періоду - 24 Лютого 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Учені вивчають величезну схованку скам'янілостей льодовикового періоду, знайдена біля знаменитого Ранчо-Ла-Бреа в районі смоляних ям у серце другого по величині міста в США.

Серед знахідок виявлений майже неушкоджений кістяк мамонта, череп американського лева, кістки «саблезубых» тигрів, вовків, бізона, коней, земляних лінивців  і інших ссавців.

Інші дослідження також виявили 16 сховищ скам'янілостей під старою стоянкою поруч зі смоляними ямами й почали досліджувати їхнім минулим улітку. Гігантські залишки, у тому числі бивні, довжиною в 10 футів, перебували в древнім руслі ріки біля місця, де були знайдені скам'янілості.

Представники музею Пэйдж, що перебуває біля смоляних ям, планують незабаром оголосити про свою знахідку. Ці відкриття можуть подвоїти колекцію експонатів музею, що ставляться до льодовикового періоду.

Останки таких розмірів звичайно витягають із землі роками. Але оскільки крайній строк будівлі підземної стоянки для поруч, що перебуває музею, мистецтва неясний, то дослідники впакували знахідку в спеціальні  контейнери й дістали їх за допомогою потужних кранів.

Це наукове дослідження одержало назву "Проект 23", оскільки вченим знадобилося 23 контейнера для того, щоб "запакувати" останки тварин - скам'янілих ссавців і на ряді з ними інших звіринок, поменше: черепах, равликів і комах. Окремо, учені знайшли добре збереженого Колумбійського мамонта, якого вони негайно назвали Зэд.

Експертиза показує, що Зэд, що на 80 відсотків непошкоджений, страждав подагрою й мав кілька зламаних і потім зрослих ребер - це свідчить про те, що він переніс важкі поранення протягом свого життя.

Трохи вчених, що не приймають участі в дослідженні, завили, що це перший знайдений значимий для науки  схованка  скам'янілостей відтоді, як почалися перші розкопки в районі смоляних ям - більш ніж сто років тому.

Смоляні ями, розташовані в містечку Ранчо-Ла-Бреа, входять у список всесвітньо відомих схованок скам'янілостей. Приблизно між 10,000 і 40,000 років тому, мамонти, мастодонти, «саблезубые» тигри й інші звірі крижаного періоду були "захоплені" липкою сумішшю асфальтових речовин з мінеральним заповнювачем, що просочувалася через тріщини в землі.

                                                                        Джерело GlobalScience.ru


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /