МГЕО "Наш дім - Манява" » » «Букові праліси Карпат» — Всесвітній природний спадок ЮНЕСКО - 24 Лютого 2009

20.01.2018 / Коментарів: 1 / Категорія: / Добавив: Гість

Наприкінці минулого року делегація України взяла участь у тристоронній нараді (Німеччина-Словаччина-Україна) щодо співробітництва в рамках Конвенції ЮНЕСКО «Всесвітня природна спадщина — букові праліси».

Українська сторона надала для розгляду і опрацювання пропозиції стосовно заходів, які необхідно здійснити для збереження букових пралісів. Зазначені пропозиції були взяті за основу підготовленого на зустрічі проекту спільних заходів на 2009 рік та подальші кроки щодо збереження букових пралісів та кластерів букових лісів Німеччини.

Було відзначено визначальну роль у номінації букових пралісів Карпат на міжнародній конференції, що відбулася у 2003 році в м. Мукачеві за сприяння Німеччини, яка і рекомендувала подати номінацію букових пралісів до Комітету Юнеско.

Наступними кроками можуть бути заходи із дослідження і моніторингу номінованих букових пралісів та букових кластерів Німеччини на основі узгоджених науково-методичних підходів і тотожній приборній базі.

Праліси мають важливе значення для підготовки фахівців, в тому числі — проходження практики студентів, а тому українська сторона запропонувала створити в Карпатському біосферному заповіднику міжнародний науково-методичний центр з необхідною інфраструктурою в рамках спеціального проекту.

Необхідно опрацювати механізм розширення номінації букових пралісів. Важливо, що питання збереження пралісів розглядається на урядовому рівні.
З метою поглиблення двостороннього співробітництва в зазначеному напрямку під час тристоронньої зустрічі був спільно підготовлений проект з основними пунктами Меморандуму про взаєморозуміння.

Водночас німецькою стороною наголошено, що Меморандум про взаєморозуміння має створити підстави для тристоронньої співпраці, з метою захисту наших природних букових пралісів як надзвичайного блага універсальної вартості.

Така конструктивна співпраця помітно покращує відносини між трьома країнами у сфері охорони навколишнього природного середовища, що будуть і надалі успішно розвиватися на базі Меморандуму про взаєморозуміння.

                                Джерело: www.menr.gov.ua

 


Коментарі (1)

tany
tanyОпубліковано: 27.02.2009Спам
Молодець! Класна інформація.

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /