МГЕО "Наш дім - Манява" » » На Закарпатті створять регіональний ландшафтний парк - 28 Лютого 2009

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

У березні Державне управління екології подасть на розгляд Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради зібрані погодження для створення Регіонального ландшафтного парку «Притисянський».

Вже більше року триває підготовка та збір матеріалів, необхідних для функціонування такого цінного природоохоронного об’єкта. Загальна площа майбутнього парку становитиме 11357,66 га.

За словами начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища області Андрій Погорєлова, створення регіонального ландшафтного парку сприятиме збереженню та охороні біологічного і ландшафтного різноманіття, зокрема, унікальних не лише для Закарпаття та України, а й для Європи комплексів заплавних біотопів, які за площею перевищують загальний фонд подібних лісів багатьох країн Центральної Європи.

На базі «Притисянського» заплановано створити українську частину транскордонного українсько-угорського біосферного резервату, що забезпечить покращення транскордонного співробітництва, соціально-економічний розвиток, а також збереження культурно-історичної спадщини народів, що тисячоліттями населяють Верхнє Потисся, повідомляє прес-служба Державного управління охорони навколишнього природного середовища області.

Крім того, функціонуючий РЛП «Притисянський» надає можливості для визначення на українській частині водно-болотного угіддя міжнародного значення та приєднання до транскордонного словацько-угорського водно-болотного угіддя міжнародного значення «Верхів’я Тиси».

                                                                           Джерело:  zakarpattya.net.ua


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /