МГЕО "Наш дім - Манява" » » Об’єднаймося на захист первоцвітів. - 3 Березня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

           Підсніжник білосніжний Відповідно до розпорядження голови Богородчанської РДА № 59 від 20 лютого 2009 року на території Богородчанського району проводиться акція «Первоцвіт – 2009».  Ця акція буде тривати з 23 лютого по 30 травня. Основна мета  акції дотримання природоохоронного законодавства у галузі охорони дикорослих декоративних рослин.

            Відповідно до розпорядження в районі створена комісія  з організації та контролю за охороною та збереженням рідкісних ранньоквітучих видів рослин в складі 10 чоловік. В рамках цієї акції заплановано провести інформаційні та організаційні заходи щодо збереження рідкісних рослин та залучити місцевих жителів до їхнього збереження.

            В Україні щороку проводиться дана акція. Вона починається ще у січні з першими підсніжниками, а закінчується у кінці травня, коли відцвітають останні з первоцвітів.  

 Згідно статей 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання, збуту об’єктів рослинного світу, або порушення вимог щодо охорони  видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою адміністративну відповідальність. Ці рослини охороняються  в Україні та занесені до Червоної книги України. 

             До Червоної книги України занесені три види підсніжників: ельвеза, білосніжний і складчастий. Перші два види поширені в центральній та південній частинах країни, білосніжний – у західній Україні та Карпатах.

            Підсніжник білосніжний – багаторічна трав’янистаРябчик шаховий (великий) рослина, 8-15 см заввишки, з підземною цибулиною. Листків два, вони лінійні, темно-зелені, сизуваті. Стебло циліндричне, з однією звислою квіткою, що виходить з пазухи перетинчастого ланцетного приквітка. Квітка біла, оцвітина складається з шести листочків. В природних умовах цвіте у березні-квітні. Росте у широколистяних та змішаних лісах, серед чагарників. Внаслідок щорічного масового зривання квіток на букети поступово винищується. В багатьох місцевостях підсніжник вже зник, особливо біля великих міст.  

            Рябчик шаховий (великий) – багаторічна трав’яниста рослина заввишки 20-35 см з майже кулястою цибулиною. Стебло тонке, пряме, з 3-5 черговими, широколінійними, жолобчастими листками. Квітки завдовжки 3-4 см, одиничні, повислі, широкодзвониковидні, бурувато-пурпурові, з виразним білуватим шаховим малюнком. Цвіте у квітні-травні. Росте на вогких луках, чагарниках, рідше – у світлих листяних лісах. Популяції у Передкарпатті і Західного Лісостепу нечисленні  із загальною тенденцією до зникнення.  

            Шафран Гейфеля Шафран Гейфеля – багаторічна трав’яниста рослина 25-35 см. заввишки, з підземною бульбоцибулиною. Листки лінійно-ланцетні, часто опущені.  Квітки поодинокі фіолетові, іноді сніжно-білі, листочки оцвітини виразно увігнуті. Приймочки оранжеві. Цвіте у березні-квітні. Росте на вологих високогірних луках – полонинах, а також після лісових галявинах, луках лісового поясу та на трав’янистих схилах у рівнинній частині. На Львівщині знаходиться на північній межі свого поширення, а тому заслуговує на особливу увагу.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /