МГЕО "Наш дім - Манява" » » Тепло з океану - 20 Березня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Тепло з океану
Згідно з дослідженнями Інституту електроенергії США, із хвиль поблизу узбережжя Штатів можна отримувати 255 тераватів електроенергії за рік. Це – шість відсотків того, що споживає за цей час Америка.
Енергія хвиль на другому боці Атлантики – біля узбережжя Британії – за підрахунками фахівців Інституту, становить 55 тераватів за рік, а це – 14% загальної потреби британців в електриці.
Перевага генераторів, які працюють завдяки морським хвилям, у тому, що від них можна отримувати струм майже гарантовано впродовж всього року. Вітрогенератори залежать від сили вітру, сила струму, який виробляють сонячні батареї, від хмарності, а приплив та відплив на морях є завжди.
Нині експериментальні електростанції, що виробляють дешеву енергію з морських хвиль, діють в Японії, Китаї та США. Наразі фахівці працюють над тим, щоб краще захистити “хвильостанції” від штормів. Зокрема пропонують у разі небезпеки занурювати їх у воду.
І в Україні уряд днями ухвалив постанову про будівництво спеціальної установки, яка використає тепло води Чорного моря як ресурс для обігрівання житлових будинків та промислових об’єктів Севастополя. Принцип роботи майбутньої установки доволі простий, схожий на принцип роботи холодильника.
Севастополь для реалізації проекту вибрано не випадково – море тут можна використовувати завжди, адже навіть в суворі зими поблизу Севастополя воно не замерзає.
Щоб підігріти кубометр води до 50 градусів, через установку треба пропустити близько 15 кубометрів морської води, і це в зимовий період коли вода холодна. У літні місяці для такої ж місії потрібна ще менша кількість чорноморської води. Тож установка зможе економити місту 32 мільйони кубометрів газу.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /