МГЕО "Наш дім - Манява" » » 200 китів і дельфінів викинулися на узбережжя австралійського острова Тасманія. Більшість тварин загинули. - 25 Березня 2009

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

      Інцидент стався 23 березня рано вранці в містечку Маргарет – Рівер. Повернути китів у воду намагаються сотні людей — представників природоохоронних організацій і волонтерів. Це було досить важко, оскільки середня вага тварин від 600 до 800 кг, довжина — від 8 м. Одну тварину піднімають щонайменше 10 чоловіків. Для того щоб повернути деяких китів у воду знадобилась важка техніка. Урятували майже 50 особин. Тварин, що залишаються на березі, обливають морською водою, обмотують мокрою тканиною, аби вберегти від сонячних опіків.
      Спеціалісти говорять, що причиною викиду китів на беріг могла стати помилка їх вождя, який дезорієнтувався на шляху, а решта поклавшись на природний інстинкт повторили його дії. Також дехто вважає, що китів дезорієнтують ультразвукові сигнали підводних човнів, або магнітні поля. Але поки що жодна з названих теорій не отримала підтвердження. У листопаді 2007 року неподалік місця, де стояла американська субмарина, на острові Кабо-Верде в Атлантичному океані на берег викинулися майже три сотні дельфінів. Рятівникам вдалося повернути у воду 65 тварин. Подібні випадки траплялися й неподалік міжнародних баз у Середземному морі 2002-го. Тоді біологи звинуватили військових у загибелі 24 дельфінів.
Учені не можуть пояснити причин суїцидальної поведінки китів. Тварини, яких повернули в море, годинами плавають поблизу берега й можуть знову викинутися на сушу.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /