МГЕО "Наш дім - Манява" » » В Україні почався збір багатого на вітаміни кленового соку - 27 Березня 2009

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

В Україні почався збір багатого на вітаміни кленового соку
Провесінь – особлива пора. Одне повітря десь у лісі, чи в степу чого варте. Серед дерев клен навесні прокидається чи не найшвидше. Сокорух у ньому починається як тільки перші промені сонця починають прогрівати землю. А сік із цього дерева смачніший за березовий.
У наших краях немає великих кленових плантацій, тому що ця деревина не вважається цінною. Знайти такі дерева можна тільки в мішаних лісах. Кленовий сік дуже солодкий. В країнах Європи та Америки з нього виготовляють сиропи і цукор, а також цукерки. Для тих хто бажає спробувати дістати сік, важливо знати коли у дереві починається сокорух, та як правильно брати сік з дерева, адже невмілі дії необізнаної людини можуть зашкодити дереву.
Клен починає віддавати сік, коли з'являються перші промені весняного сонця і теплішає. А скільки тижнів можна буде ласувати соком, залежить від того, як настає весна. Якщо після тривалих холодів стрімко теплішає то за два тижні вже справжня весна, то тільки в цей період і буде сокорух. А якщо повітря прогрівається повільно, довше й кленовим соком смакуватимемо.
З одного дерева можна зібрати 70 – 100 літрів соку. Кленовий сік має лікувальні властивості при хворій підшлунковій залозі, діабеті та радикуліті. Окрім того напій нормалізує роботу нервової системи, поліпшує настрій та підвищує продуктивність праці.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /