МГЕО "Наш дім - Манява" » » Лілії смертельно небезпечні для котів. - 7 Квітня 2009

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Лілії, які по весні часто з'являються в будинках як нагадування того, що зима залишилася позаду, можуть бути смертельно небезпечними для котів, стверджують ветеринари.

Рослини роду genus Lilium виробляють хімікати, присутній у всіх частинах рослини, який може викликати у кішки відмова нирок. Кішка може отримати смертельну дозу хімікати, просто укусів лист або пелюстка квітки, злизав пилок з лап або навіть випивши води з вази, в якій знаходилася зрізані лілія.

Дослідники вважають, що Пасхальна лілія (Easter Lily), Старгейзер (Stargazer) і гібриди Азійські (asiatic) є найбільш небезпечними представниками одного з найкрасивіших рослин в природі.

За словами Джулі Фішер (Julie Fischer) з ветеринарного Медичного центру Сан-Дієго (UC Veterinary Medical Center-San Diego), деякі кішки, більш чутливі, ніж інші до токсичності лілії, і серйозність ниркового відмови також змінюється від кішки до кішці. Деякі отруєні кішки одужує з мінімальною терапією, в той час як інші потребують тижня діалізу, для відновлення нирок.

Фішер зазначила, що в багатьох кішок так і не відновлюється нормальне функціонування нирок, і вони помирають протягом кількох днів після отруєння. В особливо важких випадках власники кішок вдаються до евтаназії, щоб позбавити своїх улюбленців від мук.

Основні ознаки отруєння Лілією включають блювоту, летаргія або втрату апетиту. Якщо власники кішки підозрюють отруєння, вони повинні негайно зв'язатися зі своїм ветеринаром, тому що кішка, яка споживала токсин лілії, дуже ймовірно отримає відмову нирок протягом 36-72 годин, якщо не буде зроблено відповідне лікування.

Ветеринари відзначають, що, у той час як всі рослини роду Lilium genus потрібно вважати надзвичайно небезпечними для котів, лілії calla і peace, які не належать до роду Lilium, для котів безпечні.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /