МГЕО "Наш дім - Манява" » » Долучайтесь до акцій, присвячених Міжнародному Дню Землі та Дню довкілля - 8 Квітня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді з метою активізації просвітницької роботи з питань охорони довкілля та залучення учнівської молоді до природоохоронної діяльності через багатий досвід проведення учнівських трудових акцій за участю учнів загальноосвітніх шкіл, вихованців позашкільних навчальних закладів, студентської молоді, батьків та всіх небайдужих до долі нашої Землі пропонують забезпечити реалізацію, присвячених Міжнародному дню Землі та Дню довкілля, всеукраїнських акцій:

 

"Посади своє дерево" (акція проводиться з 6 по 11 квітня під егідою Міністерства охорони навколишнього природного середовища);

"Майбутнє лісу у твоїх руках" (акція проводиться за підтримки Державного комітету лісового господарства);

"Весняна толока з озеленення та благоустрою"

Традиція святкувати День Землі 22 квітня бере свій початок ще у XIX столітті, коли Дж. Стерлінг Мортон, секретар території штату Небраска (США) запропонував назначити день, в який би всі жителі штату займалися озелененням своїх ділянок. Ідея отримала широку підтримку, і в перший День Землі в 1872 році було висаджено близько мільйона дерев. День Землі - свято солідарності у допомозі нашій Планеті. Нажаль, через деякий час це свято було забуте і його святкування відновилося лише у 1970 році.

У цей день проводяться масові практичні заходи по покращенню екологічної ситуації під девізом: "Думати глобально, діяти локально!". Кожен рік у багатьох країнах світу мільйони людей приймають участь у цьому святі. Проводяться заходи із висадження дерев, прибиранню сміття, конкурси дитячих малюнків.

Всесвітній День довкілля був установлений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 1972 р., щоб відзначити відкриття Стокгольмської Конференції по темі "Довкілля людини". У цей же день була заснована й UNEP - Екологічна програма ООН, яка зараз і є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В Україні цей день проводиться на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України і громадських природоохоронних організацій з метою продовження діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево життя" та іншими громадськими ініціативами кожної третьої суботи квітня.

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /