МГЕО "Наш дім - Манява" » » В антарктиді знайдено загадкові давні організми. - 19 Квітня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Група британських дослідників у ході експедиції до Антарктиди виявила древні мікроорганізми, що мешкають під товщею льоду, з раніше невідомою системою дихання.

Про це повідомляє Nature News з посиланням на статтю дослідників у журналі Science.

Як інформує видання, біологи вивчали озеро під товщею криги в Антарктиді, розташоване на глибині близько 400 метрів. Вважається, що це водоймище утворилося, коли льодовик Тейлора закрив один з місцевих фіорд приблизно 1,5-2 мільйони років тому. В даний час озеро регулярно пробиває льодовик і викидає назовні багату залізом воду. На повітрі вода замерзає, а залізо окислюється, що призводить до утворення так званого іржавого водопаду.

Таким чином, вчені зібрали велику кількість зразків протягом шести років. Дослідники знайшли 17 різних видів мікроорганізмів. Генетичний аналіз встановив, що вони є родичами деяких мешканців морського мікросвіту, які мають анаеробнe дихання.

Однак фахівці також виявили, що ці організми є родичами мікроорганізмів з сульфатним диханням. Тим не менш, ізотопний аналіз вмісту зразків води з цього озера дозволив встановити, що у загадкових мікроорганізмів сульфати беруть участь у диханні, але не є кінцевими акцептором. За словами біологів, це, а також високий вміст у воді заліза, вказує на те, що дані мікроорганізми використовують для отримання енергії анаеробне дихання, де кінцевим акцептором є залізо, а сульфати виступають каталізаторами.

Фахівці в даній галузі відзначають, що залізистe дихання було відомо і раніше, однак, ніколи до цього часу біологи не стикалися зі схемою, де в якості каталізаторів беруть участь сульфати. Вчені вважають, що умови, в яких мешкають знайдені мікроорганізми, можуть відтворювати умови підлідних водойм, які можуть існувати на інших планетах. Такі океани, наприклад, виявлені на супутнику Юпітера Європі.

До речі, на вершині вулкана Сокомпа на кордоні Аргентини і Чилі на висоті понад 6 тисяч метрів, де умови життя порівнянні з існуючими на поверхні Марса, була виявлена екосистема раніше невідомих мікроорганізмів.

                                                                                                    Джерело: Новинар


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /