МГЕО "Наш дім - Манява" » » Екологи бють на сполох - Північний полюс нашої планети тане просто на "очах" - 24 Квітня 2009

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Екологи бють на сполох – Північний полюс нашої планети тане просто “на очах”.
Раніше вважалось, що цей процес розпочнеться хіба що через 100. Несподіванкою для вчених стало те, що тане й груба крига, що донедавна вважалась найстарішою і найстійкішою в Антарктиді. Метеорологічні супутники NASA зафіксували серйозні явища глобального потепління: найстійкіша крига Північного полюсу не тільки зменшується, але і тоншає швидкими темпами. Також слід відзначити, що почали топитись льодовики і в Антарктиді, Південній Америці, а також в Гімалаях.
Одня з причин такого явища полягає в тому,що впродовж останніх 100 років середня температура на нашій планеті підвищилась на 0-7 градусів. А також збільшення температури грунту призводить до виділення метану, що в свою чергу стимулює процес глобального потепління. Слід пам’ятати про те що великий внесок у процес глобального потепління в свою чергу внесла і людина. Великий об’єм викидів твердого і рідкого палива збільшує концентрацію антропогенних аерозолей в повітрі, які забруднюють сніг.
Якщо так буде і далі - екологи прогнозують катастрофу. Адже Арктична крига – це своєрідний повітряний кондиціонер для глобальної кліматичної системи. Танення Антарктичної криги зумовить підвищення рівня Світового океану, адже в Антарктиді зосереджено 90% льоду планети. Вічний лід охолоджує не лише води Світового океану, але й повітря нашої планети. Товщина криги – це показник здоров’я полюса. Тож тривога екологів не безпідставна.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /