МГЕО "Наш дім - Манява" » » Небезпека флуоресцентних ламп - 2 Травня 2009

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) висловлює серйозні побоювання з приводу безпеки компактних флуоресцентних ламп (CFL). Раніше про небезпеку енергозберігаючих ламп для здоров'я людини попереджали та британські вчені. Вони встановили, що ультрафіолетове випромінювання енергозберігаючих ламп може викликати подразнення шкіри, якщо джерело світла знаходиться занадто близько. Експерти порівнюють рівень ультрафіолетового випромінювання таких ламп із впливом сонця в погожий день. Флуоресцентні лампи можуть загострити вже наявні у людини шкірні захворювання, викликати мігрень і запаморочення, а також стати причиною виникнення раку шкіри, вважають вчені з Британської асоціації дерматологів.

У багатьох країнах світу зараз спостерігається перехід від ламп розжарювання до енергозберігаючим лампам, так як такі лампи дозволяють заощадити до двох третин витрачається електроенергії. Однак в даному типі ламп крім високого рівня радіаційного фону та електромагнітного випромінювання, еквівалентного прямому впливу ультрафіолетових сонячних променів, є ще й високотоксичні ртуть (4-5 міліграмм).

Таким чином, незважаючи на те, що на Енергетичному міжнародному форумі в Найробі в лютому представники 140 країн підтримали декларацію щодо зниження використання ртуті в товарах загального користування, таких як термометри або електроприлади, енергозберігаючі лампи здобувають все більшу популярність.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /