МГЕО "Наш дім - Манява" » » Всесвітній день охорони навколишнього середовища - 7 Червня 2009

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

            5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Він був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році і з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, яке надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретарю ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки і культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами", - так було поставлено питання в цьому зверненні. У 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі і Радянського Союзу. Учасники конференції прийняли рішення про щорічне проведення Всесвітнього дня навколишнього середовища 5 червня.

Всесвітній день навколишнього середовища є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський чинник в питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, а також роз'яснювати корисність партнерських відносин , щоб у всіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє.

Охорона навколишнього природного середовища - нова форма у взаємодії людини і природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних та громадських заходів (технологічних, економічних, адміністративно правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійне взаємодію суспільства і природи, збереження і відтворення діючих екологічних спільнот і природних ресурсів в ім'я живих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять в ряду найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації і, зокрема, нашої країни.

В даний час в кожній цивілізованій країні є безліч організацій, відповідальних за охорону навколишнього середовища.

Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному, в тому числі вуличними мітингами, парадами велосипедистів, "зеленими" концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, кампаніями по утилізації відходів та прибирання території, а також безліччю інших способів. У багатьох країнах це щорічний захід використовується для стимулювання політичного інтересу і відповідних дій. Глави держав, прем'єр міністри та міністри з питань навколишнього середовища виступають з заявами і беруть на себе зобов'язання дбати про нашій планеті. Даються і більш конкретні обіцянки, які призводять до установі постійно діючих урядових структур, що займаються раціональним використанням навколишнього середовища та економічним плануванням. Всесвітній день навколишнього середовища також дає можливість для підписання і ратифікації міжнародних конвенцій з охорони навколишнього середовища.

Девіз Всесвітнього дня навколишнього середовища 2009 року: "Ваша планета потребує в Вас!"

Основні заходи Всесвітнього дня навколишнього середовища-2009 міжнародного рівня пройдуть в столиці Мексики.Матеріал підготовлений на основі інформації РІА Новини та відкритих джерел


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /