МГЕО "Наш дім - Манява" » » Запахи ароматних рослин полегшують стрес і знімають почуття втоми, довели японські вчені - 2 Серпня 2009

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Відчуваєте себе втомленою або емоційно подавленим? Тоді спробуйте насолодитися ароматом лимона, манго, лаванди або інших ароматних рослин: японські фармакологи знайшли перші наукові докази, що вдихання деяких запахів змінює активність генів та хімію крові. Таким чином ароматерапія дійсно може знизити рівень емоційного стресу і допомагає позбутися від почуття втоми.

З давніх часів аромати деяких рослин і квітів використовувалися для розслаблення, зняття запалення і в боротьбі з депресією і безсонням. Сьогодні ароматерапія стала популярною формою альтернативної медицини. Однак вплив ароматних рослинних масел на організм залишалося глибокою таємницею.

Вчені Науково-технічного центру в м. Кавасакі на чолі з професором Акіо Накамура піддали лабораторних щурів, що знаходяться в змодельованих стресових умовах, впливу речовини ліналоола, широко застосовується в парфумерії. Було встановлено, що ліналоол стабілізувала рівні стресу і знизив рівні ключових елементів імунної системи / нейтрофіли і лімфоцити / практично до нормальних показників. Вдихання ліналоола також зменшило активність більше ста генів, які "увімкнуто" в особливих стресових обставин і призводять до швидкої стомлюваності організму. Ліналоол міститься в лаванда, лимон, манго, мускатним шавлія і різних природних ефірних маслах.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /