МГЕО "Наш дім - Манява" » » Бережіться хімічного дощу - 12 Серпня 2009

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Цього року фахівці застерігають не використовувати дощову воду з метою купання чи обмивання волосся (тим більше купати в дощівці дітей), поливання городу тощо. Хоч дощова вода і м’якша ніж вода з криниці чи водогону, проте волога яка міститься в атмосфері всмоктує все, що використовує і викидає промислове місто, а це відходи хімічних заводів, вихлопні гази з автотраси, оброблені хімією поля. Чистих природних опадів на сьогодні просто не може бути.
На Україні масово поширені кислотні дощі. Найбільш брудніші дощі цього року спостерігали на Донеччині та Луганщині. Понаднормові кислі та лужні зливи були в Криму. Зазвичай більша частина техногенних дощів випадає на місці його формування. Але повітряні течії розносять кислотні тумани на тисячі кілометрів від місць їх виникнення. В Україну долітає європейська і навіть американська хімія, все залежить від потоку хвиль та сили вітру.
Традиційно найчистіші опади на Прикарпатті, Вінниччині, Тенопільщині та Херсонщині (Асканія-Нова).
Контакт із кислотними дощами є небезпечним для здоров’я людей. У великій кількості оксиди азоту здатні викликати сильне подразнення слизових оболонок, провокувати випадання волосся, а при потраплянні всередину організму і до отруєння.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /