МГЕО "Наш дім - Манява" » » Рада може ввести мораторій на вирубування лісів - 13 Серпня 2009

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Народні депутати вважають, що введення мораторію на вирубку лісів і заборона вивозити за кордон деревину допоможе уникнути стихійного лиха у регіонах, що потерпають від повеней.

“Це загалом оздоровить екологічну ситуацію в Україні”, – зазначає нардеп від блоку НУ-НС, автор законопроекту "Про мораторій на проведення суцільних рубок та вивезення за кордон деревини та пиломатеріалів" Юрій Кармазін.

Нещодавно кілька громадських організацій, серед яких громадянська кампанія "Форум порятунку Києва", Національний екологічний центр України, Київський еколого-культурний центр та "Українська Громада" звернулися до уряду й Верховної Ради із проханням заборонити вирубку лісів на території України. Вони закликали народних обранців підтримати законопроект Кармазіна, який він вніс ще в серпні минулого року і який відхилив Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Там, зокрема, передбачалося введення заборони на вирубку лісів і заборони вивезення за кордон деревини і пиломатеріалів терміном на 10 років. До рубки для внутрішнього користування дозволяються лише пошкоджені дерева.

“Вирубуючи ліси, ми втрачаємо сотні мільярдів доларів на здоров'ї наших громадян, – говорить депутат-"нунсівець". – Якщо ми припинимо суцільну вирубку лісів, то, по-перше, збережемо природу, по-друге – покращимо стан здоров'я нації, по-третє – завдяки забороні експорту пиломатеріалів буде створено умови для розвитку вітчизняного меблевого виробництва”.

Нардеп вважає, що зміни в кліматі, а саме – глобальне потепління, багато в чому є результатом варварської вирубки лісів.

Його підтримує "бютівець" Дмитро Ветвицький. За його словами, тотальну вирубку лісів, що проводиться нині, треба зупинити негайно. При цьому, на його думку, вирубка лісів має не лише екологічні та економічні, а й моральні наслідки.

“Тотальну вирубку треба заборонити однозначно – потрібно зупинитися і підходити до цього питання з максимальною долею розсудливості, – зазначає Ветвицький. – Чистити ліс треба не гектар за гектаром, а відновлюючи насадження, даючи можливість вирости новому лісу для майбутніх поколінь. Це слід прописати в законі, щоб на законних підставах нічого не можна було зробити з бензопилою під шумок”.

Ветвицький каже, що в разі, якщо буде введений мораторій на вирубку лісів, то близько 10 тисяч працівників, зайнятих рубкою і валянням лісу, переробкою деревини, можуть бути задіяні в лісорозведенні і лісовідновленні. Нардеп сподівається, що питання із забороною вирубки лісів буде вирішено вже на наступній сесії парламенту.

Валерій Бондик із Партії регіонів підтримує колег із інших фракцій.

“Ми маємо думати про майбутні покоління. На Землі немає невичерпних ресурсів. Тому ми маємо дбайливо ставитися до того, що нас оточує”, - наголошує він.

Головний координатор громадянської кампанії "Форум порятунку Києва" Віталій Черняховський каже, що Україна зазнає величезних збитків через діяльність дроворубів.

“Шкідницька діяльність бариг-дроворубів має бути однозначно припинена. Зупиняючи вирубку лісів, ми рятуємо людей від екологічної біди, – зазначає Черняховський. – Через деякі види "комерції" – алкогольної, тютюнової, гральної – темпи скорочення населення стали настільки приголомшливими, що робочої сили вже не вистачає. Припинивши вирубку, ми врятуємо українських громадян”.

За його словами, за лісистістю Україна поступається переважній більшості країн Європи. Зокрема, наша країна має в три рази меншу лісистість, ніж Латвія і у два рази меншу, ніж Німеччина, Чехія, Франція, Італія.

                                                                                                                                         gazeta.ua


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /