МГЕО "Наш дім - Манява" » » Розвинені країни виснажують водні ресурси ззовні - 23 Серпня 2009

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Недавній розрахунок "водного сліду" у Німеччині показав роль розвинених країн у виснаженні водних ресурсів країн, що розвиваються. Ігнорування проблеми управління водними ресурсами може мати серйозні наслідки, на думку WWF.

За даними www.waterfootprint.org, 53% від загальної величини "водного сліду" у Німеччині припадає на частку зовнішніх водних ресурсів. Такі показники і інших європейських країн: 37% - Франції, 51% - Італії, 36% - Іспанії. За рахунок зовнішніх водних джерел формується лише близько 16% від "водного сліду".

"Водний слід" держави визначається як загальний обсяг прісноводних ресурсів, що використовуються для виробництва продуктів харчування та надання послуг, що споживаються державою. Оскільки не всі товари, які споживаються в одній країні, виробляються в цій країні, "водний слід" складається з двох частин: використання внутрішніх водних ресурсів та використання водних ресурсів з джерел, що знаходяться за межами країни.

Безпека водних ресурсів - одна з найбільш серйозних завдань, які стоять перед людством у XXI столітті. Саме на покоління людей, що живуть на початку нового тисячоліття, лягає непроста доля жити, вірніше, виживати в умовах майже повсюдного наростання водного дефіциту. Нескладні розрахунки показують, що якщо сьогодні на кожного жителя Землі припадає 750 м3 на рік прісної, допустимої до використання води, то до 2050 року ця цифра зменшиться до 450 м3. А це означає, що 80% країн світу опиниться в зоні, яка за класифікацією ООН нижче риси дефіциту водних ресурсів.

"Дефіцит чистої прісної води стане гострою проблемою вже в найближчі десятиліття, і всім нам необхідно постаратися і не допустити цього, - коментує Вікторія Еліас, директор Департаменту природоохоронних програм WWF Росії. - Ця загроза істотно зростає на тлі глобальної зміни клімату, що призводить до зростання практично всіх небезпечних гідрометеорологічних явищ: повеней, засух, штормових вітрів, "хвиль" спеки і просто різких перепадів погоди.


                                                                                                              Джерело: Всесвітній фонд дикої природи


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /