МГЕО "Наш дім - Манява" » » 5 червня - всесвітній День охорони навколишнього середовища - 5 Червня 2010

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Всесвітній день навколишнього середовища відзначається 5 червня в більшості країн світу. Це екологічне свято було встановлене 15 грудня 1972 за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН з метою звернути увагу громадськості на необхідність зберігати і покращувати навколишнє середовище. Вибір дати теж не випадковий: саме 5 червня 1972 вперше була проведена спеціальна конференція ООН з питань навколишнього середовища.
     У 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція з захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі і Радянського Союзу. Учасники конференції прийняли рішення про щорічне проведення Всесвітнього дня навколишнього середовища 5 червня. Святкування цього Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища спрямоване на те, щоб привнести людський чинник в питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, а також роз'яснювати корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє. У 2010 році Всесвітній день навколишнього середовища присвячений збереженню біорізноманіття. Його девіз: "Безліч видів. Одна планета. Одне майбутнє". А основні заходи міжнародного рівня Всесвітнього дня навколишнього середовища - 2010 року відбудуться в Руанді. За словами Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, ця невелика країна, розташована в районі Великих озер в Африці, швидко завойовує собі репутацію першопрохідця у питаннях охорони навколишнього середовища. Різні природоохоронні та екологічні заходи і акції пройдуть в усьому світі.
Наприкінці травня в Росії пройшло засідання президії Держради з питань екології, що ще раз підкреслює те, що російська влада приділяють не мало уваги питанням екології і готові вирішувати екологічні проблеми в країні.
        У посланні з приводу святкування Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив стурбованість швидкими темпами втрати біорізноманіття, підкресливши, що під загрозою зникнення перебувають тисячі видів тварин і рослин - від жаб до горил, від величезних рослин до малюсіньких комах, повідомляє Центр Новин ООН. "Біорізноманіття - неймовірне розмаїття життя на Землі, що забезпечує наше існування, - перебуває під загрозою. Види тварин і рослин зникають небаченими раніше темпами. Це зникнення пов'язане з людською діяльністю, яка призводить до забруднення та виснаження водних ресурсів, зміні або погіршення стану навколишнього середовища і зміни глобального клімату ", - заявив глава ООН.
       Генеральний секретар ООН закликав усіх жителів планети до дій, спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища. "Відновіть свою близькість з природою - джерелом життя на Землі. Спільними зусиллями ми можемо реалізувати нову концепцію біорізноманіття -" Безліч видів. Одна планета. Одне майбутнє ", - сказав Пан Гі Мун.
         Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява" також вітає Вас з цим важливим святом і бажає Вам чистого довкілля, поваги від природи, натхненя у її збереженні.
          З ПОВАГОЮ КОЛЕКТИВ МГЕО "НАШ ДІМ - МАНЯВА"


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /