МГЕО "Наш дім - Манява" » » Асортимент їжі в світі погіршується - ООН - 28 Жовтня 2010

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     Раціон харчування людини звужується через зникнення біологічних видів. Це основна теза доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації Об`єднаних Націй (ФАО) "Про стан світових генетичних ресурсів рослин". 
     "Ми стурбовані не тільки тому, що відбувається погіршення якості їжі і звуження різноманітності раціону харчування. Втрата біорізноманіття матиме серйозні наслідки для здатності людства нагодувати себе в майбутньому. Адже до 2050 р. планету будуть населяти дев`ять мільярдів чоловік ", - заявив генеральний директор ФАО Жак Діуф. 
    Він наголосив, що в світі налічуються сотні тисяч видів диких "родичів" сільгоспкультур - зернових, фруктів і бульб, що містять генетичні таємниці, які ще треба зібрати, вивчити і задокументувати. Багато з цих рослин містять генетичні якості, що дозволяють протистояти спеці, повеням і засоленості грунтів. У період з 1900 по 2000 рр. було втрачено 75% різноманітності таких рослин. 
    Як повідомляє УКРІНФОРМ, експерти ФАО побоюються, що до 2055 р. внаслідок зміни клімату зникне від 16% до 22% диких видів горіхів, картоплі і бобів. 
     У документі йдеться, що за минулі 12 років відбулося підвищення обізнаності про важливість захисту та використання генетичного біорізноманіття в сільському господарстві. Збільшилося число банків генів і кількість генних примірників. В даний час налічується приблизно 1,750 генних банків по всьому світу. У них міститься 7,4 млн генних примірників. 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /