МГЕО "Наш дім - Манява" » » ЧЕРЕЗ АНОМАЛЬНО СПЕКОТНЕ ЛІТО НА ПРИКАРПАТТІ МІЛІЮТЬ РІЧКИ - 1 Вересня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Про це повідомили в Івано-Франківському обласному управлінні водних ресурсів.
Внаслідок погодних умов, що склались у липні-серпні на території Івано-Франківської області, на водних об’єктах сформувалась низька літня межінь, відмічалось зниження рівнів води до найнижчих, та таких, що наближаються до них, відміток за період регулярних спостережень, на окремих ріках вони досягли позначок нижніх мінімальних історичних значень.
Погодні умови липня-серпня 2016 року сприяли швидкій витраті ґрунтової вологи, а отже і зниженню запасів ґрунтових вод.
Липень на Прикарпатті є самим дощовим місяцем. Однак липень 2016 року виявився доволі посушливим, кількість опадів на рівнині склала лише 16- 35% місячної норми, на решта території, в т.ч. і у високогір’ї випало 45-64% місячної норми.
Минулого літа на території нашого краю вперше за всю історію спостережень був зафіксований найтриваліший період сухої та спекотної погоди і відмічався він з 03 по 16 серпня включно. І знову відсоток опадів до місячної норми був досить низьким, 10-20% на рівнині, суттєвий дефіцит опадів відчули мешканці передгірських районів - лише 4% місячної норми опадів.
На високогір'ї ситуація теж була нетиповою для літнього періоду, на сніголавинній станції Пожежевська випало тільки 34% місячної норми опадів.
В останні роки (2015-2016 рр.) на території Прикарпаття спостерігається тенденція до зменшення водності річок, що обумовлено тривалими спекотними періодами (влітку), дефіцитом опадів та відсутністю стійкого снігового покриву протягом зимового періоду.
Джерело: http://firtka.if.ua 

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /