МГЕО "Наш дім - Манява" » » Чисельність однієї з найрідкісніших у світі диких кішок зросла до понад 400 особин - 3 Травня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

За останніми даними популяція іберійської рисі нараховує 404 особини, що значно більше за результати 2014 року – 327 виявлених особин. Спостереження зафіксували 120 здатних до розмноження самок, які мешкають у п'яти районах Іберійського півострова, з яких чотири знаходяться в Іспанії (Доньяна, Сьєрра-Морена, Монтес-де-Толедо, долина Матачел) і один в Португалії (Вале-ду-Гуадіана).

“WWF вітає обнадійливі результати обліку чисельності іберійської рисі у 2015 році, – сказав Луїс Суарес, керівник програми зі збереження видів WWF в Іспанії. – Це історична віха, якої досягнуто лише шляхом збільшення нашої спрямованості і заходів щодо захисту цього зникаючого виду”.

Незважаючи на зростання популяції, іберійська рись продовжує залишатись під загрозою через зменшення популяції кроликів, її основної здобичі. Дослідження вказує на те, що чисельність кроликів впала більш ніж на 50 відсотків у районах, що мають критичне значення для рисі. Це відбулося через поширення нового штаму вірусу геморагічної хвороби кролів.

“Вкрай важливо, щоб усі компетентні органи вжили заходів стосовно загроз для кроликів і почати реалізовувати кращі плани моніторингу та дії по відновленню видів, – сказав Луїс Суарес. – В протилежному випадку ми зіткнемося зі справжньою екологічною катастрофою, враховуючи ключову роль кролика у середземноморських екосистемах”.

В дослідженні також відмічена висока смертність рисі через дорожньо-транспортні пригоди. В цілому за останні три роки  на дорогах загинула  51 рись. Без серйозних зусиль, спрямованих на зменшення загрози від транспортних засобів, і за подальшого падіння популяції кролика, чисельність іберійської рисі може знову почати зменшуватися.

Дослідження також показує, що іберійська рись починає поширюватись за межі Андалузії. Зокрема, кількість рисі зростає у іспанських регіонах Кастілія-Ла-Манча і Естремадура, а також в Португалії. У 2015 році в Естремадурі було підтверджено перше народження особин цього виду в дикій природі за межами Андалузії. Хоча ще надто рано оголошувати про нові райони мешкання рисі, рівень смертності в районах реінтродукції менше, ніж традиційний рівень у 50 відсотків.

“Збільшення чисельності і поширення іберійської рисі показують, що узгоджені зусилля по її збереженню приносять плоди, – сказав Карлос Дрюс, директор глобальної програми видів WWF. – Цей кіт, що знаходиться під загрозою зникнення, символізує тяжке становище численних зникаючих видів у всьому світі, які вимагають активних зусиль по збереженню протягом декількох десятиліть. Проте робота ще не завершена – вона на правильному шляху, але до повного відновлення популяції рисі все ще далеко”.

Зусилля з реінтродукції іберійської рисі є частиною проекту Life + Iberlince, який підтримується ЄС та проводиться за участі WWF. Уряд Андалузії провів дане дослідження, оскільки він є координатором проекту Life + Iberlince.
 
Допомога з перекладом: Іван Кучеренко.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /