МГЕО "Наш дім - Манява" » » Чорнобиль підштовхнув Україну до відмови від ядерної зброї - 27 Квітня 2010

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Чорнобильська трагедія підштовхнула незалежну Україну до відмови від ядерної зброї, вважає президент України Віктор Янукович.
 Найбільша аварія на Чорнобильській станції сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув четвертий енергоблок станції. У результаті територія в радіусі 30 кілометрів піддалася радіоактивному зараженню, від радіоактивного забруднення постраждали 19 російських регіонів загальною площею з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона чоловік, 46,5 тисячі квадратних кілометрів території Білорусії (23% від загальної площі ). Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях. Робота станції була зупинена 5 грудня 2000.
          "Можливо, те, що Україна першою відчула й усвідомила небезпеку мирного атома, було однією з мотивацій відмови нашої держави першої в світі добровільно від ядерної зброї", - йдеться у зверненні Януковича з приводу Дня Чорнобильської трагедії, текст якого в понеділок оприлюднений на офіційному сайті президента.
          "Ми теж показали приклад світовій спільноті, прийнявши нещодавно рішення про передачу першими залишків запасів високозбагаченого урану", - заявив президент України.
           У той же час глава держави підкреслив, що майбутнє України немислимо без атомної енергетики. "Хочемо ми того чи ні, але енергетичне майбутнє України неможливе без атомної енергетики. Але насправді мирною і безпечною, враховуючи уроки Чорнобиля, за які ми заплатили дуже високу ціну. До цього часу від наслідків згубного радіоактивного опромінення страждають близько двох мільйонів громадян, з яких 498 тисяч - діти ", - говориться в заяві президента. Янукович пообіцяв посилити державну політику щодо захисту постраждалих від аварії на ЧАЕС. "Кажуть, час стирає біль, і до" чорнобильцям "ми почали ставитися як-то дуже звичайно. Та й допомога з-за інфляції та інших процесів перетворюється все більше в символічну. Але ми це змінимо. Наша економіка поступово одужує, і ми знайдемо фінансові ресурси для оптимізації комплексу заходів системи соціального захисту "чорнобильців", - зазначив президент.  Глава держави висловив свою повагу людям, загиблим під час ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС. "Ми всі разом згадуємо і сумуємо за героями різних національностей, які пожертвували своїм життям заради майбутнього цивілізації. Вічна і світла їм пам'ять. Вони назавжди залишаться в наших серцях", - заявив Янукович.  Президент також закликав усіх громадян України об'єднати зусилля для остаточного подолання наслідків ядерної аварії.  "Хай узгоджений працю, кращі людські риси і характер українців, загартований за роки подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, будуть і надалі основою якісних змін і процвітання нашої Батьківщини", - йдеться у зверненні.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /