МГЕО "Наш дім - Манява" » » Допомога Калушу Світовою спільнотою - 1 Травня 2010

14.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

        28 квітня 2010 року у м. Київ відбувся форум, ініційований Green Cross Ukraine (Зелений Хрест Україна). Місія Зеленого Хреста – сприяти вирішенню проблем і зниженню страждань сімей і місцевих товариств, які проживають в регіонах, екологічно забруднених в результаті війн, конфліктів, а також в результаті використання відповідних воєнних і промислових технологій. У форумі взяли участь члени Парламенту з Швейцарії, а також партнери Green Cross Україна з Швейцарії, Італії і Польщі. Візит делегації в першу чергу пов’язаний з 24-ю річницею Чорнобильської трагедії, а також з метою ознайомлення з діяльністю Зеленого Хреста України. Відбулася зустріч членів швейцарської делегації з представниками Українського Парламенту, Віце-Прем’єр-Міністром України з гуманітарних питань Володимиром Семиноженком, а також представниками бізнес-структур і державних структур України. Зі сторони української делегації участь у форумі також взяв перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області, депутат обласної ради Василь Головчак. Він доповів про екологічні проблеми, які склалися на території м. Калуш та Калуського району внаслідок діяльності ДП "Калійний завод” та шляхи оптимізації екологічної ситуації.
З 1 по 9 березня цього року в місті Калуш та Калуському районі проводила дослідження спільна Місія ООН та Комісії Європейського Союзу з ліквідації надзвичайної екологічної ситуації на тему "Визначення масштабів технічних робіт”.
    Коли район видобувних робіт Калуш (Україна) був проголошений "зоною надзвичайної екологічної ситуації”, було отримано офіційний запит про міжнародну допомогу за Програмою ООН з Навколишнього Середовища (UNEP) та з боку Європейської Економічної Комісії ООН (ЄЕКООН). У відповідь, спільна команда ООН/КЄС із ключовою допомогою з боку Програми Екологічної Експертизи (ПЕЕ) в Голландії, провели вивчення масштабів технічних робіт з 1 по 9 березня 2010 року. На додаток, були досліджені ризики щодо технічних робіт, які становлять шахтні споруди, можливе розповсюдження небезпечних відходів, особливо гексахлорбензолу (ГХБ). Місія була проведена спільно через систему Оцінки та Координації ООН щодо Стихійних Лих (UNDAC) та Центр Моніторингу та Інформації Комісії Європейського Союзу (КЄС-ЦМІ).
Місія ООН/КЄС з визначення масштабів технічних робіт визнала загальну ситуацію в районі Калуша як серйозну та, в певних питаннях, критичну.
Вкрай важливими та такими, що вимагають негайної уваги з боку української влади, за висновками Місії, є наступні питання:
■ Засолення земель та поверхневих вод, а також загроза від нього постачанню питної води.
■ Рівні проектної безпеки на хвостосховищах мають бути виконані, оскільки вони становлять єдиний та найважливіший захід щодо зменшення ризиків.
■ Проривання Домбровського кар’єру до Річки Сівка вважається цілком імовірним із серйозними наслідками, якщо не будуть вжиті виправні превентивні міри.
■ Розповсюдження ГХБ із місця захоронення до протоки Сагопів і далі вниз за течією.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /