МГЕО "Наш дім - Манява" » » Економічна криза призвела до поліпшення екології в світі - 24 Вересня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Економічний спад призвів до безпрецедентного зниження газів, які викидаються в атмосферу Землі і викликають парниковий ефект.

Про це свідчать результати першого великого дослідження дії рецесії на кліматичні зміни, про яке повідомляє лондонська газета ділового миру Financial Times.

За даними представників Міжнародного агентства з енергетики, яке проводило це дослідження, все це створює "унікальну можливість" зменшити викиди вуглекислого газу, з якого на дві третини складають викиди, які викликають парниковий ефект.

Як встановили автори звіту, в даний час викиди двоокису вуглецю в навколишнє середовище скоротилися більше, ніж за який-небудь інший період протягом останніх 40 років.

Серед чинників, що вплинули на цей процес, експерти називають зниження обсягів промислового виробництва, відмову від планів будівництва нових електростанцій, які працюють на вугіллі, а також дії урядів по зниженню викидів в атмосферу.

Як вказують експерти, вперше політичні рішення в плані скорочення шкідливих викидів призвели до відчутного результату. За оцінками агентства, приблизно 25% всього скорочення були результатом заходів, передбачених новими законодавчими актами.

У цьому плані найбільшу роль зіграли три ініціативи: поставлена ЄС мета до 2020 року понизити шкідливі викиди на 20%, введені США норми на викиди вихлопних газів, а також політика Китаю, спрямована на те, щоб зробити енергетику ефективнішої.

Головний економіст агентства Фатіх Бірол, заявив, що зниження викидів "просто дивне" і завдяки ньому буде не так складно добитися рівня, якого, на думку вчених, необхідно досягти, щоб запобігти небезпечному глобальному потепленню.

Відзначимо, що в Україні в першому півріччі 2009 р. кількість шкідливих викидів в атмосферу зменшилася на 20,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема в січні-червні 2009 р. від стаціонарних джерел забруднення в повітря надійшло 1,893 млн т шкідливих речовин, тоді як в січні-червні минулого року в атмосферу було викинуто 1,404 млн т.

                                                                                              Український лісовий ринок.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /