МГЕО "Наш дім - Манява" » » Енергозбереження – стратегія розвитку Богородчанського району - 19 Вересня 2012

20.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

За останні роки для України питання підвищення ефективності енерговикористання, реалізації політики енергоспоживання, створення й удосконалення енергоринку та підвищення ефективності функціонування енергетики в цілому набули особливої актуальності і безпосередньо пов’язані з енергобезпекою країни. У результаті економічного спаду (як основного фактору), який спостерігався в Україні, починаючи з 1989 року, відзначається тенденція зростання енергоємності валового внутрішнього продукту.

 Прийнята на державному рівні Концепція Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010 – 2015 року, та ряд нормативно-правових актів є основними документами, що визначають шляхи соціально-економічного розвитку в енергетичній сфері, і прямо, вказують, що енергозбереження повинно стати пріоритетом розвитку кожного регіону нашої країни. Наш регіон знаходяться в гірській частині України, де крім того діє Конвенція про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатська конвенція). Стаття 10 Карпатської конвенції, вказує на політику спрямовану на використання енергії, яка зменшує негативний вплив на довкілля, широке використання відновлювальних джерел енергії та енергозберігаючих технологій в гірських населених пунктах Карпат.

Для вирішення актуальності програми необхідно здійснити комплекс заходів з енергозбереження, які передбачають, прийняття і  реалізацію дій по підвищенню енергоефективності закладів охорони здоров’я району. З цією метою на прикладі Богородчанської центральної районної лікарні Молодіжною громадсько-екологічною організацією «Наш дім- Манява», у партнерстві з Богородчанською районною радою та Богородчанською районною державною адміністрацією  було реалізовано проект «Енергозберігаючі заходи в Богородчанській центральній районній лікарні».

Даний проект здійснено за кошти Швейцарського бюро співробітництва в Україні та за кошти районного бюджету. В рамках реалізації проекту встановлено 170 металопластикових вікон в дитячому, інфекційному та гінекологічному відділенні; видано інформаційну листівку про заходи енергозбереження в центральній районній лікарні. Одним і з важливих компонентів проекту була розробка п’ятирічної перспективної районної програми «Енергозбереження в закладах охорони здоров’я Богородчанського району», як енергоефективної стратегії району. Дана програма була затверджена Богородчанською районною радою і почне діяти з 2013 року.

Важливим кроком подальшої діяльності організації в реалізації енергетичної політики стане впровадження заходів районної програми та пошуку додаткових джерел фінансування для подальшої реалізації покладеної мети проекту.

   


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /