МГЕО "Наш дім - Манява" » » Європа захистить Чорний та Білий Черемош від ГЕСів - 28 Травня 2016

17.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Одним з таких видів є дунайський лосось (Hucho hucho L.) – найбільша риба українських Карпат. Ці красені можуть виростати аж до півтора метра в довжину і набирати вагу до 50 кг.Нещодавно Секретаріат Бернської конвенції надіслав свої зауваження до початкового проекту мережі природоохоронних територій, розроблених БО «Інтерекоцентр» та поставив вимогу включити до «Смарагдової мережі» України Чорний та Білий Черемош.
«На жаль, виконавці проекту БО «Інтерекоцентр» підійшли до розробки «Смарагдової мережі» формально, зовсім не враховуючи реальний стан з охороною деяких видів та природоохоронні аспекти. Як інакше можна пояснити не включення до початкової версії мережі обох Черемошів, які є одним із основних місць проживання дунайського лосося? На щастя, завдяки активній позиції природоохоронців з «Фундації Природної спадщини» та МВ НЕЦУ, ми домоглися розширення мережі» - коментує еколог ЕПЛ Тєстов Петро.

Включення Чорного та Білого Черемоша до Смарагдової мережі ставить ряд обмежень на господарське використання цих річок, зокрема забороняє будь-яке гідроелектротехнічне будівництво. Натомість дозволяється рекреаційне їх використання, зокрема любительське рибальство, рафтинг тощо. В Румунії місцеві ГЕСівці були вимушені відмовитися від масового будівництва малих ГЕС в регіоні Марамуреш саме через те, що відповідні річки були визнані важливими для збереження дунайського лосося та увійшли до мережі НАТУРА 2000 (аналог нашої «Смарагдової мережі»).

Контакти :

Тєстов Петро, еколог МБО «Екологія-Право-Людина»
068 9349574, (032) 225 – 76 – 82
petro.testov@gmail.com, office@epl.org.ua

Анатолій Павелко , спеціаліст з питань збереження річок і гідроенергетики,
Дунайсько-Карпатська програма Всесвітнього фонду природи WWF в Україні
apavelko@wwfdcp.org


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /