МГЕО "Наш дім - Манява" » » Генеральна Асамблея ООН проголосила, що право людини на чисту питну воду має істотно значення для повноцінного життя - 30 Липня 2010

21.01.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

     Сьогодні Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію "Право людини на воду і санітарію". У ній висловлюється глибока стурбованість тим, що близько 884 мільйонів людей не мають доступу до безпечної питної води. Близько 2,6 мільярда людей позбавлені доступу до базових санітарним послуг. Щорічно 1,5 мільйона дітей у віці до п'яти років помирають від хвороб, пов'язаних з вживанням нечистої води, або відсутністю адекватних санітарних умов.
     "Генеральна Асамблея проголошує право на безпечну і чисту питну воду і санітарію як право людини, що має суттєво важливе значення для повноцінного життя і повного здійснення всіх прав людини", - говориться в прийнятій резолюції.
    У 2000 році на Саміті тисячоліття була поставлена мета до 2015 року скоротити вдвічі частку людей, які не мають постійного доступу до чистої питної води і основним санітарним послуг.
    У прийнятій сьогодні резолюції міститься заклик до держав і міжнародним організаціям виділяти фінансові ресурси і передавати технології країнам, що розвиваються з метою активізації зусиль щодо забезпечення всіх безпечної, чистою і доступною, в тому числі за ціною, питною водою та послугами в області санітарії. 
    У зв'язку з цим Генеральна Асамблея привітала рішення Ради з прав людини доручити незалежному експертові щорічно подавати Асамблеї доповіді з інформацією про основні труднощі, пов'язані з реалізацією права людини на безпечне і чисту питну воду і санітарію.
    У доповіді, підготовленій Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) "Прогрес в області санітарії та забезпеченні питною водою, 2010 рік" повідомляється, на сьогоднішній день 87% жителів планети або приблизно 5900 млн чоловік користуються безпечними джерелами питної води. Це означає, що світ знаходиться на шляху до досягнення або навіть перевиконання цілей, що стосуються доступу до чистої питної води.
Проте 39% населення світу або понад 2,6 мільярда людей живуть у будинках без туалетів та інших санітарно-технічних споруд. З 1990 року число людей, що використовують практику відкритої дефекації, скоротилася на 168 мільйонів чоловік. Однак це явище, як і раніше широко поширено в країнах Південної Азії. У цьому регіоні 44 відсотки населення живуть без туалетів. При цьому сім з десяти осіб, не забезпечених елементарними санітарними зручностями, є сільськими жителями.
США утрималися при голосуванні по цій резолюції. Їх делегація була не згодна з тлумаченням права на безпечну та чисту питну воду і санітарію "як права людини, що має суттєво важливе значення для повноцінного життя і повного здійснення всіх прав людини".

                                                                                                                                                                                                                  Джерело Центр Новин ООН


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /