МГЕО "Наш дім - Манява" » » Гідроенергетична програма несе загрозу знищенням річок, – екологи - 22 Квітня 2017

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

“Програма розвитку гідроенергетики розроблялася та схвалювалась із порушеннями встановлених процедур для таких програм. Програма передбачає будівництво “гідромонстрів”, від яких ще за радянських часів відмовилися як надто небезпечних, – пояснив член Ради Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк. – Поверхневі води є основним джерелом постачання питної води в Україні, їх збереження має стати державним пріоритетом”.

“Кабмін порушив внутрішні регламенти, порушив екологічне законодавство і міжнародні конвенції, прийнявши швидко і фактично «з голосу» незрозуміло який документ”, – зауважив народний депутат України Остап Єднак.

“Наприкінці минулого року Уряд, не чекаючи підтвердження інвесторів щодо фінансування будівництва Канівської ГАЕС, передбаченого Програмою, виділив із бюджету країни півмільярда гривень на початок будівельних робіт. Такі дії є яскравим прикладом непрозорих процедур у прийнятті державних рішень, які несуть загрозу для довкілля”, – зазначив член Ради НЕЦУ Дмитро Іванов.

Експерти вимагають від уряду накласти мораторій на реалізацію Програми, провести її експертне обговорення та процедуру Стратегічної довкільної оцінки, відповідно до європейських зобов’язань України.

Національний екологічний центр України та МБО «Екологія-Право-Людина» вже подали відповідні позови до суду в яких оскаржують розроблену Міненерговугілля та затверджену Урядом Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /