МГЕО "Наш дім - Манява" » » Якість питної води та стан питного водопостачання району - 25 Липня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

На початку ХХІ століття вода стає одним із найцінніших , а прісна вода — одним з найдефіцитніших  природних  ресурсів. Щороку від споживання забрудненої води хворіє 500 мільйонів людей. Приблизно 5 тисяч дітей у світі щодня вмирають від хвороб, пов’язаних з неякісною водою та поганими  санітарно-гігієнічними умовами. Вчені передбачають, що до 2025 року основним захворюванням населення на планеті Земля стане вірусний гепатит, спалахи якого вже сьогодні виявляємо  через неякісну питну воду. На сьогоднішній день,мало хто сумнівається,що вода , яку ми п’ємо і використовуємо для задоволення своїх життєвих,господарських та побутових потреб вимагає додаткової очистки.                Для нашої місцевості особливо актуальною є проблема використання приватних криниць,за якими практично неможливо вести постійний контроль.Та не завжди жителі сіл самі розуміють і практично ніхто самостійно не контролює  воду з власної криниці на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники.

   Серед найпоширеніших причин забруднень криниць є власні каналізаційні стоки,які попадають у грунтові води. В населених пунктах,де відсутня централізована каналізаційна система,зливи вод відбуваються в так звані септики(відстійники).Кожен господар самостійно їх облаштовує,не дотримуючись державних санітарних норм. При неправильно об лаштованому септику,каналізаційні води можуть без особливих проблем потрапити у криницю.

  Так,Богородчанським міжрайонним відділом від початку року на санітарно-хімічні показники відібрано 63 проби води з централізованого та локальних водопроводів Богородчанського району,з них 10 проб не відповідають нормам,40 проб води з криниць,з них 11 нестандартних; на мікробіологічні показники 55 проб води з централізованого та локальних водопроводів, з них не відповідають вимогам 12 проб води та 40 проб вод з криниць,з яких нестандартних-23.

   Вода,яку ми п’ємо,повинна бути  якісною в епідемічному та санітарно-гігієнічному відношенні . Хвороби,що передаються через забруднену воду , викликає погіршення стану здоров’я,інвалідність,а в деяких випадках і загибель.Такі хвороби , як черевний тиф,холера ,дизентерія та інші передаються перш за все людині внаслідок забруднення води виділеннями хворих.

  Тому завжди памятайте:

- не використовуйте для пиття,приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

- воду для пиття  і  приготування їжі обов’язково прокип’ятити ;

- перед приготуванням та перед кожним прийомом  їжі обов’язково мийте руки з милом;

- при перших ознаках шлунково-кишкового захворювання негайно зверніться до найближчого медпункту.

  Ми є те-що ми п’ємо. Тому вода  варта того,щоб ми зробили все можливе,щоб вона відповідала санітарно-гігієнічним вимогам,так як це є однією з умов збереження нашого здоров’я.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /