МГЕО "Наш дім - Манява" » » Японія почала пробний видобуток метаногідратов, які вважаються потенційним паливом майбутнього. - 14 Січня 2013

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Японія сьогодні почала пробний видобуток гідрату метану - різновиди природного газу, запаси якого, за оцінкою ряду експертів, можуть багато в чому вирішити енергетичні проблеми країни. Спеціальне дослідне судно "Тікю" ("Земля") приступило до буріння в Тихому океані в 70 км на південь від півострова Ацумі поблизу міста Нагоя на східному узбережжі головного японського острова Хонсю.

Протягом минулого року японські фахівці провели ряд експериментів по бурінню тихоокеанського дна в пошуках метаногідратов. На цей раз вони мають намір випробувати повномасштабну видобуток енергоресурсу і виділення з нього газу метану. У разі успіху промислову розробку родовища у міста Нагоя почнуть в 2018 році.

Метаногідрат або гідрат метану - це з'єднання газу метану з водою, що нагадує за зовнішнім виглядом сніг або рихлий підталий лід. Цей ресурс широко розповсюджений у природі - наприклад в зоні вічної мерзлоти. Під дном океану є великі запаси метаногідратов, освоювати які до цих пір вважалося невигідним. Проте японські фахівці запевняють, що знайшли відносно рентабельні технології.

Запаси метаногідратов тільки в районі на південь від міста Нагоя оцінюються в 1 трлн кубометрів. Теоретично вони можуть повністю забезпечити потреби Японії в природному газі протягом 10 років. Всього ж, за прогнозами фахівців, покладів метаногідратов під океанським дном в прилеглих районах країні вистачить приблизно на 100 років. Проте вартість цього палива з урахуванням переробки, транспортування та інших витрат поки перевищує ринкову ціну на звичайний природний газ.

В даний час Японія позбавлена ​​енергетичних ресурсів і повністю їх імпортує. Токіо, зокрема, є найбільшим у світі покупцем зрідженого природного газу. В останній же час, після аварії на АЕС "Фукусіма-1" і поступового відключення всіх атомних станцій, потреби Японії в енергоресурсах зросли.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /