МГЕО "Наш дім - Манява" » » Контроль чисельності населення в бідних країнах не врятує світ від кліматичних змін - 1 Жовтня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Зростання чисельності населення в країнах третього світу не робить великого впливу на зміну клімату, пише The Times, посилаючись на дані дослідження.  Увага до цієї проблеми лише відволікає від основної проблеми - надмірне споживання в багатих країнах, стверджує Девід Саттертуейт з лондонського Міжнародного інституту навколишнього середовища та розвитку, який проаналізував зміни чисельності населення і викидів парникових газів у всіх країнах за період з 1980 по 2005 рік. На думку автора дослідження, Великобританії й іншим країнам Заходу необхідно зосередитися на скороченні споживання товарів, послуг та енергоносіїв власними мешканцями.

Саттертуейт з'ясував, що на частку країн Африки, розташованих на південь від Сахари, довелося 18,5% світового приросту населення і лише 2,4% приросту викидів вуглекислого газу. У той же час у Сполучених Штатах чисельність населення збільшилася на 3,4%, а викиди вуглекислого газу - на 12,6%.

"Дитина, що народився в дуже бідній африканській родині, яка все своє життя не може вибратися з бідності, робить дуже мало впливу на зміну клімату, особливо якщо він, як і багато інших, вмирає молодим. Дитина, народжена в забезпеченої сім'ї в Північній Америці або в Європі, що живе повним життям і багато що споживає, впливає набагато більше - в тисячі або навіть у десятки тисяч разів більше ", - стверджує доктор Саттертуейт, дослідження якого опубліковано в журналі Environment and Urbanization.


 
                                                                                                         Джерело АМІ-ТАСС


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /