МГЕО "Наш дім - Манява" » » Кошти на вирішення проблем Калуша - 9 Квітня 2011

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

      Кабінет Міністрів виділив 175 мільйонів гривень на вилучення, перевезення і утилізацію гексахлорбензолу та інших небезпечних відходів у цьому році. Зокрема, 115 мільйонів гривень спрямовані на утилізацію гексахлорбензолу, що на полігоні у Калуському районі.
     В минулому році почався активний вивіз гексахлорбензолу на утилізацію з Калуського району, де спочатку зберігалося майже 23 тисячі тонн цих відходів.
Кабінет Міністрів України також доручив Івано-Франківській облдержадміністрації надати розрахунки для ухвалення рішення щодо виділення коштів для стабілізації ситуації у Калуському районі.
     Унаслідок видобування калійних добрив на рудниках «Калуш», «Голинь», «Ново-Голинь» та Домбровському кар’єрі утворилися порожнини. Існує небезпека, що земля в ­цьому місці просяде, а це загрожує 1300 житло­­вим будинкам та 23 проми­словим спорудам. При відкри­тій роз­робці калійних руд у відвалах Домбровського кар’єру накопичилися соленосні ґрунти. Під дією атмосферних опадів відбувається розчинення солей, ареал забруднення підземних вод перевищує 140 гектарів і поширюється в напрямку рік Лімниці та Дністра.
Ці проблеми перебувають на контролі Президента України.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /