МГЕО "Наш дім - Манява" » » Міністр екології через масштабну вирубку лісу звільнив начальника екологічної інспекції Івано-Франківщини - 4 Травня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Під час поїздки, за власною ініціативою,  міністр  оглянув проблемні території НПП «Гуцульщина», де здійснюються незаконні рубки лісів у межах природно-заповідного фонду без отримання відповідних лімітів. Це –численні ледь прикриті пеньки,  лисі схили гір у межах парку.  Це також самовільно захоплені  лісові земельні ділянки, здані у  приватне користування з порушенням норм законодавства, пише Станіславське ТБ посилаючись на прес-службу Мінекології.

За результатами  масштабів побаченого та враховуючи численне  ігнорування рішень ряду міністерських комісій  Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківські  області, Остап Семерак дав доручення негайно звільнити начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака.

    «Незаконні вирубки лісів на території Національних природних парків – це ганьба для нашої держави. Так далі бути не може. Ми повинні зупинити це. Складність питання в іншому,  численні звернення до  Державної екологічної інспекції  в Івано-Франківській області  та,  навіть, до  Державної екологічної інспекції  України і Державного агентства лісових ресурсів не зупинили хижацького знищення лісів заповідних територій», – зазначив Міністр Остап Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів дав доручення звільнити керівника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, а всіх інших керівників національних парків  закликав  не допустити порушення   природоохоронного законодавства України та,  підвищити рівень контролю за дотриманням особливого природоохоронного режиму парків.

Також Остап Семерак нагадав, що незаконна і неконтрольована вирубка Карпатських лісів може призвести  до екологічної катастрофи в регіоні, в результаті якої можуть розпочатися зсуви ґрунту, масові паводки, знищення червонокнижних видів  тварин та рослин та створення реально загрозливої ситуації для населення.

    «Ми будемо працювати над розширенням  площ заповідних територій, а тих хто буде продовжувати знищення пралісів Карпат будемо  суворо наказувати згідно законодавства України», –  зазначив міністр.

Він також висловив сподівання на підтримку  Уряду  та Президента, а також на злагоджену спільну  роботу  місцевих органів  влади та самоврядування.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /