МГЕО "Наш дім - Манява" » » На базі Карпатського національного природного парку відбувся семінар - 17 Червня 2010

11.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

       17 червня 2010 року відбувавсясемінар «Збереження та заохочення традиційних видів використання біологічних ресурсів на територіях природно-заповідного фонду (Карпатський національний природний парк – бджільництво, полонинське господарство)», присвячений збереженню та заохоченню традиційних видів природокористування в Карпатах. Він організований в рамках заходів Всесвітнього року збереження біорізноманіття-2010, оголошеного Генеральною Асамблеєю ООН.
         Увага була приділена екологічно-збалансованим видам використання природних ресурсів, які не наносять шкоди навколишньому природному середовищу, зокрема, бджільництву та полонинському господарству, що підтримують розвиток еколого-освітньої та рекреаційної діяльності в установах природно-заповідного фонду.
          Учасники семінару були ознайомлені з конкретними рекреаційними об’єктами Карпатського національного природного парку. Інвестиційний проект «Українська оселя» втілюється з метою ознайомлення відвідувачів парку з традиційним укладом життя в Карпатах, діяльністю пасіки карпатської бджоли, як невід’ємної складової збереження та відтворення біорізноманіття в регіоні. Полонинське господарство «Ліснови» відтворює традиційні карпатські способи виробництва бринзи, вурди та вирощування овець згідно з сучасними принципами Конвенції ООН з біорізноманіття стосовно використання місцевим населенням екосистемних послуг біорізноманіття. Екотуристичний візит-центр Карпатського національного природного парку, еколого-пізнавальні маршрути «На водоспад Гук» та «Стежка Довбуша» надають інформацію щодо природно-естетичних цінностей карпатського краю.
        Учасникам семінару було запропоновано обмінятися досвідом, продегустувати мед, бринзу та інші продукти, виготовлені в екологічно чистих умовах Карпатського національного природного парку та надати пропозиції щодо подальшого розвитку напрямів проекту «Українська оселя» в усіх регіонах України.
         У заходах семінару брали участь Народні депутати України, представники керівництва Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінприроди, Державної служби заповідної справи, національних природних парків, природних та біосферних заповідників України, зарубіжні гості.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /