МГЕО "Наш дім - Манява" » » На Івано-Франківщині обмежили відвідування лісів через загрозу виникнення пожеж - 17 Серпня 2015

16.02.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

У Івано-Франківську відбулось екстренне засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у зв’язку з настанням на території області тривалого періоду сухої та спекотної погоди, яка класифікується як пожежна небезпека 4-го (високого) і 5-го (найвищого) класу. Усі виступаючі в своїх доповідях були одностайні – пожежам в екосистемах набагато легше запобігти, аніж ліквідовувати їх наслідки. У роботі комісії взяв участь начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак.

За інформацією управління ДСНС в Івано-Франківській області, з початку року  в екосистемах області трапилося біля 540  пожеж на площі понад 120 гектарів, з них 43 пожежі трапилося у сільськогосподарських угіддях на площі понад 80 гектарів,  також зафіксовані пожежі в лісах, на торфовищах та сміттєзвалищах. При цьому, віддаленість загорань від  пожежних частин,  відсутність поблизу них вододжерел, складність рельєфу роблять гасіння таких пожеж економічно затратними і такими, що вимагають значних людських ресурсів.

За підсумками наради було прийнято ряд протокольних рішень щодо протидії пожежам на території області в зв’язку з настанням тривалого періоду сухої і спекотної погоди та їх неухильного виконання. Зокрема,  зроблено акцент на важливості масово-роз’яснювальної роботи серед населення, лісокористувачів та фермерів; вироблення спільного звернення щодо  дотримання правил пожежної безпеки   в екосистемах області; обмеження доступу в лісові масиви для населення; обмін інформацією між всіма службами для оперативного реагування на виникнення пожеж в екосистемах. Всі заходи мають сприяти посиленню протипожежного захисту лісів та природних екосистем у ці спекотні дні. У ЗМІ поширюється звернення Івано-Франківської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із закликом до покращення погодних умов обмежити виїзди на природу.  Громадян закликають тимчасово не відвідувати ліси, не організовувати пікніки, не розводити багаття, не спалювати бур’яни і трави.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /