МГЕО "Наш дім - Манява" » » На поліпшення навколишнього середовища івано-франківський бізнес перерахував близько 88 млн.грн. екоподатку - 31 Серпня 2013

12.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

З них 41,2 мільйони поповнили скарбниці місцевих бюджетів Івано-Франківщини. Загалом з початку року до Зведеного бюджету платниками податку області перераховано 87,6 млн.грн., що на 137,7 відс. більше ніж в минулому році. Найвагоміша сума надійшла від ВАТ «Західенерго» - 95,1 відс. всього екологічного податку області.
Зауважимо, вказаний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Наразі на Івано-Франківщині його платниками є майже 1970 суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб.
З настанням осені коло осіб, які сплачуватимуть даний податок, значно розшириться, в зв’язку з набранням чинності норм Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм” від 04.07.2013р. № 422. Перелік  платників екоподатку доповнять особи, які здійснюватимуть ввезення, виробництво та придбання  транспортних засобів та кузовів до них, які в подальшому підлягатимуть утилізації. Зауважимо, із кола об’єктів оподаткування виключено, зокрема, придбані на території України автомобілі, що в установленому порядку були зареєстровані (перереєстровані) до 01.09.13р. або реалізовані після 01.09.13р. Крім того, не  буде оподатковуватись транспорт для інвалідів, а також –  спеціального призначення, придбаний за бюджетні кошти.
Щодо розміру податку, то він буде залежати від ставок та коефіцієнтів, які в свою чергу, прив’язані до виду транспортного засобу, його новизни та до об’єму двигуна або ж повної маси.
Щодо термінів сплати, то під час ввезення авто на територію України сплатити податок необхідно у день подання декларації на митниці. У разі придбання транспорту, вітчизняний виробник сплатить його в день продажу, якщо він не звільнений від оподаткування.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /