МГЕО "Наш дім - Манява" » » На Прикарпатті пройшов еко-етнофестиваль «на захист лісів» (відео) - 25 Липня 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Як повідомила організатор заходу, керівник громадської організації «Берегиня роду» Марія Пахолок, ініціатори намагаються «впроваджувати моду на нові, оригінальні фестивалі, які не засмічують Карпати», а гаслом для акції взяли слова: «Збережімо Карпати – врятуймо Україну»,пише Радіо свобода.

За її словами, саме екологічна складова є визначальною, а одним із заходів фестивалю став підписання його учасниками меморандуму про збереження лісів, ще одне завдання – привернення інтересу до гуцульської народної спадщини.

Перший день фестивалю вирішили зробити дитячим, народні майстри проводили майстер-класи з різьбярства, вишивання, ткацтва, миловаріння, гри на народних інструментах.

У наступні дні людей навчали, як виготовляти екологічно чисту молочну продукцію, як робити сонячний колектор, будуть лекції з біодинаміки, органічного землеробства, травознавства, збереження карпатської флори і фауни.

Учасники фестивалю також вчилися танцювати коломийку, аркан, виступатимуть гуцульські гурти.

З виставою «Гуцульський рік» виступив Коломийський обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича – один із найстаріших у Галичині.

Організатори фестивалю в майбутньому планують проводити круглі столи за участю науковців, громадських діячів з різних країн, які мають «досвід порятунку природних масивів».

Незаконне вирубування лісів у Карпатах, видобуток піщано-гравійної суміші та видачу землі в рекреаційній зоні генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав «франківським бурштином» і закликав боротися з цим.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /