МГЕО "Наш дім - Манява" » » На Прикарпатті розроблять стратегію поводження з побутовими відходами за участі фахівців з Нідерландів - 14 Травня 2017

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Як повідомили в управлінні екології та природних ресурсів ОДА, в області постійно діють 16 полігонів твердих побутових відходів. Збором і транспортуванням сміття займається 36 підприємств, які експлуатують 118 одиниць спецтранспорту.
Упродовж минулого року на фінансування заходів у сфері поводження з ТПВ з обласного фонду охорони навколишнього середовища було спрямовано понад 16 мільйонів гривень.
"Оскільки ми туристичний край, сміття щороку більшає. Найбільші полігони знаходяться у Рибному, в Надвірній, Долині, Коломиї та Калуші. Проте практично всі вони вже вичерпали свої ресурси. Тому ми маємо вирішити це питання ґрунтовно. Було прийнято рішення розробити стратегію поводження з відходами", - розповів заступник начальника управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк.
Розробити стратегію поводження з відходами на попередньому засіданні сесії обласної ради зголосилися фахівці з Нідерландів. Представник Міністерства інфраструктури та навколишнього середовища Нідерландів Рік Клайнйанс, виступаючи перед депутатами в Калуші розповів, що упродовж тижня разом з командою спеціалістів оглянув діючі полігони на Прикарпатті.
"Я відвідав дуже багато країн, тож хотів би зазначити, що у вас неймовірно чисто. Але є й погана новина - ситуація на ваших полігонах доволі складна. Очевидно, що деякі з них мають бути закритими згідно з стандартами Євросоюзу. Але більшість все ж можна рекультивувати. Разом з вашими фахівцями ми напрацюємо стратегію поводження з побутовими відходами. Вона буде складатися з опису реального стану речей в області, цілей, які прагнемо досягнути та плану реальних дій. Наша мета амбітна - нульові відходи. Це і переробка, і економіка замкнутого циклу тощо. Все починається з малого, тому ваших дітей треба вчити, як поводитись з відходами і вирішити питання глобально. Ми вам у цьому допоможемо", - наголосив Рік Клайнйанс.
В ході обговорення даного питання депутат обласної ради Микола Вітенко ініціював звернення до Міністерства оборони України з проханням виділити земельну ділянку із земель військового лісового господарства для будівництва сміттєпереробного заводу. Депутати таку пропозицію підтримали. Окрім того, рекомендували обласній державній адміністрації розробити стратегію поводження з побутовими відходами до 1 січня 2018 року, напрацювати систему заходів щодо впровадження роздільного сортування сміття в обласних закладах комунальної власності та підготувати навчальну програму і посібник щодо поводження з ТПВ для навчальних закладів області.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /