МГЕО "Наш дім - Манява" » » На Закарпатті з’являться вітрові електростанції? - 23 Лютого 2016

19.04.2019 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

2011 рік вважається роком народження сучасної вітроенергетики України. Тоді були встановлені перші сучасні вітрові турбіни на Новоазовській вітровій електростанції на узбережжі Азовського моря. За ними вітрові електростанції почали з’являтись в різних областях України. А минулого року введено в експлуатацію першу чергу першої вітрової електростанції в українських Карпатах «Старий Самбір-1».
Впродовж декількох років місцевою владою розглядалось питання впровадження вітроенергетики на Закарпатті, оскільки наша область належить до найбільш сприятливих регіонів, де можна використовувати енергію вітру. Однак поки в нашому краї немає жодної вітрової електростанції.
Як відомо, кожна медаль має дві сторонни, тому розглянемо переваги та недоліки такого виду альтернативних джерел енергії, як вітрова енергетика.
Переваги:
Екологічно-чистий вид енергії. Виробництво електроенергії за допомогою "вітряків" не супроводжується викидами вуглекислого чи будь-якого іншого газу.
Ергономіка. Вітрові електростанції займають мало місця і легко вписуються в будь-який ландшафт, а також відмінно поєднуються з іншими видами господарського використання території.
Відновлювана енергія. Енергія вітру, на відміну від викопного палива, невичерпна.
Краще рішення для важкодоступних місць. Для віддалених місць встановлення вітрових електрогенераторів може бути найкращим і найдешевшим рішенням.
Недоліки:
Нестабільність. Нестабільність полягає в відсутності гарантій отримання необхідної кількості електроенергії. На деяких ділянках суші сили вітру може виявитися недостатньо для вироблення необхідної кількості електроенергії.
Відносно невисокий вихід електроенергії. Вітрові генератори значно поступаються у виробленні електроенергії дизельним генераторам, що призводить до необхідності встановлення відразу декількох турбін. Крім того, вітрові турбіни неефективні в період пікових навантажень.
Висока вартість. Вартість установки потужністю 1 МВт становить 1 мільйон доларів.
Небезпека для дикої природи. Обертові елементи турбіни становлять потенційну небезпеку для деяких видів живих організмів. Згідно зі статистикою, лопаті кожної встановленої турбіни є причиною загибелі не менш як чотирьох особин птахів на рік.
Шумове забруднення. Шум від "вітряків" може викликати занепокоєння, як диких тварин, так і людей, які проживають поблизу.
Отож, чи зможуть переваги вітрової енергетики переважити недоліки та чи з’являться на Закарпатті сучасні вітрові електростанції – покаже час.
Zak News


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /