МГЕО "Наш дім - Манява" » » На збереження об’єктів природно-заповідного фонду витрачено 2 % із загального бюджету спрямованого на фінансування природоохоронних заходів - 14 Травня 2017

17.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Як зазначається у проекті рішення «У 2016 році з обласного фонду ОНПС на збереження природно-заповідного фонду профінансовано 2011,911 тис. гривень з яких освоєно 1636,515 тис. гривень. Кошти спрямовані на виконання природоохоронних заходів у дендрологічному парку загальнодержавного значення «Діброва», заказнику «Княждвірський» Коломийського району, дендропарку загальнодержавного значення «Високогірний» та парку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Арборетум», виготовлено проект землеустрою на ландшафтний заказник місцевого значення «Ріка Лімниця з водоохоронною смугою вздовж берегів шириною 100 м.» в межах Галицького району та продовжено аналогічні роботи в Калуському районі, створено обласне комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».
Варто зазначити, що мережа природно-заповідного фонду Івано-Франківської області нараховує 536 об’єктів та становить 218,8 тис. га., що складає 15,7 % від загальної площі регіону. Згідно з вищенаведеного тільки декілька об’єктів отримали фінансування і то частина коштів не була освоєна. На нашу думку фінансування установ ПЗФ є недостатнім, неефективним та необдуманим.  Ключовими проблемами для об’єктів ПЗФ є наступні:
-  більшість природоохоронних територій існує тільки на папері, в натурі ж на цих ділянках може не бути навіть вивіски, які б інформували про статус території;
- відсутність державних актів на право користування земель та встановлення меж на місцевості заповідних об’єктів;
Саме на вирішення цих проблем необхідно спрямувати кошти. Це підвищить правовий та охоронний статус об’єктів, поінформованість місцевих жителів та туристів, забезпечить ефективне управління на територіях заповідних зон.
 

 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /