МГЕО "Наш дім - Манява" » » Набула чинності Паризька кліматична угода - 5 Листопада 2016

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Дату вступу угоди в силу оголосив місяць тому генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, повідомляє сайт організації. Секретар ООН з клімату Патрісія Еспіноса назвала прийнятий документ історичним. За її словами, він "закладає основу для іншого світу", передає DW.

Глобальна угода про запобігання змін клімату була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. Представники 195 держав домовилися скорочувати викиди в атмосферу, щоб стримувати підвищення температури повітря на планеті до кінця цього століття в межах двох градусів за Цельсієм від рівня доіндустріальної епохи.

В ідеальному випадку підвищення середньої температури не повинно перевищувати півтора градусів. На думку вчених, це дозволить уникнути зміни клімату, яке, ймовірно, стане катастрофічним і незворотнім, пише The Guardian.

Паризька кліматична угода має прийти на зміну Кіотському протоколу, термін дії якого закінчиться в 2020 році. На відміну від Кіотського протоколу, Паризька кліматична угода передбачає, що зобов'язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави незалежно від ступеня їх економічного розвитку. Документ не передбачає кількісних зобов'язань щодо зниження або обмеження викидів CO2, так що кожна з країн буде самостійно визначати свою політику в цій сфері.

Як повідомив журналістам офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік, на цей момент угоду ратифікували 96 держав, передає ТАСС. За його словами, за останні дні необхідні документи внесли Данія, Індонезія, Республіка Корея, Саудівська Аравія і ПАР. Важливим кроком до подолання другого порогу стала одночасна ратифікація угоди Китаєм і США.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /