МГЕО "Наш дім - Манява" » » Науковці ІФНТУНГ розробляють екотуристичний проект в Старуні - 25 Лютого 2017

17.12.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Нещодавно на голубі екрани вийшов науково-популярний фільм «Старуня: прихована історія», створений знімальною групою Івано-Франківського ОТБ «Галичина» у складі Юлії Юзьків, Володимира Кукурузи, Андрія Пришляка, Станіслава Ігнатюка. Знімальна група здійснила екскурс в історію села Старуня, де у 1929 році була виявлена рідкісна палеонтологічна знахідка – волохаті носороги і мамонт, які пролежали у землі щонайменше 20 тис. років і добре збереглися. Знайдені експонати були настільки науково цінними, що поповнили колекції природничих музеїв у Львові та Кракові, а їхні копії – музеї світу. Проте, ця знахідка виявилась не єдиною у Старуні: у 1977 році про себе заявив грязьовий вулкан, що виник унаслідок розробок родовищ нафти та озокериту майже століття тому. Власне властивості озокериту стали запорукою збереження знайдених прадавніх тварин у ґрунті.

Журналісти поспілкувались з цього приводу з науковцями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зокрема з професором кафедри екології, доктором геолого-мінералогічних наук Олегом Адаменком. Він наголосив на унікальності Старунського наукового феномену, вважаючи його «історико-геологічним репером, що дозволяє хронологічно відновити історію та коливання кліматів у нашому регіоні, пояснити існування на цих територіях відповідної флори і фауни». Проректор з наукової роботи і міжнародної діяльності ІФНТУНГ, проф. Карпаш О. М. поділився інформацією, що науковці університету планують відкрити в Геологічному музеї інтерактивну експозицію (3-D об’єкти), присвячену науковому феномену Старуні. Більше того, науковці ІФНТУНГ спільно з органами місцевого самоврядування села та Богородчанського району працюють над проектом створення у селі екологічно-туристичного центру – парку Льодовикового періоду, який, як переконані в університеті, може стати повноцінним туристичним об’єктом. Над проектом майбутнього парку працює доцент кафедри екології ІФНТУНГ Денис Зорін, поєднуючи у своїй розробці природні багатства цього краю, які дозволяють пізнавати, відпочивати і оздоровлюватись, та сучасні технології. Науковці ІФНТУНГ докладають чималих зусиль, щоб залучати інвестиції в цей проект, що сприяє розвитку туристичної галузі області, її економічному зростанню.

Побачене вкотре доводить, що наш край багатий унікальними явищами природи, що науковий і туристичний потенціал Прикарпаття – невичерпний.

Запрошуємо переглянути фільм й долучитись своїми ідеями до втілення грандіозного проекту Парку, гідного стати на один щабель з гірськолижним курортом Прикарпаття – Буковелем.

Фільм "Старуня: прихована історія".


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /