МГЕО "Наш дім - Манява" » » Несподівана стихія у вигляді мокрого снігу. - 18 Жовтня 2009

13.12.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Днями на голови івано-франківців випав сніг. Здавалось нічого особливого, просто ранній сніг, але зима пішла у наступ і буквально через 5 годин снігу випало більш 25 сантиметрів. Буревій знеструмив одразу 12 областей. Та найбільше шкоди стихія завдала Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській.

            На Івано-Франківщині знеструмлено 242 населені пункти. Під вагою мокрого снігу дерева  ламалися, падаючи на електромережі та проїжджі шляхи. Мокрий сніг завдав значної шкоди власникам садів, адже деякі дерева повністю викорчувано, а також багато обламано, після чого їм буде важко відновитись.  Наслідки стихії ліквідовують сто спецбригад. Кажуть, електромережа пошкоджена більше, ніж від торішньої липневої стихії. І закликають людей повідомляти про місця обривів і не підходити до них. На даний момент відновлено більшу частину електромережі.

            Зокрема в селі Манява стихія пройшлась більш ніж досить. Снігу випало біля пів-метра.  Десятки дерев обвалились на центральну дорогу, чим заблокували рух автотранспорту. Отож, були недоступні важливі туристичні об’єкти Манявський скит та водоспад. Були випадки коли дерева обвалювались просто на будинки. Без світла манявці залишались три дні.  Несподівана зима застала людей зненацька – люди ще не адаптувались.

            Проте прогнози синоптиків невтішні. До кінця тижня очікується помірна погода з мінусовою температурою та можливими опадами.

Цього року негода обрушилася у жовтні. Утім, Україна не єдина, хто сьогодні потерпає від немилостивої природи.

            Стихія завдала серйозної шкоди Європі. Австрія страждає від снігу, в Польщі негода залишила без електрики 40 тисяч будинків. Щонайменше 10 тисяч будинків знеструмлені у Литві. Сильний шторм забрав життя людини в Австралії. І понад півтора мільйона жителів Китаю постраждали від тропічного шторму Парма”.
Рекомендуємо: Переглянути у фотоальбомі авторські фотографії  стихії у Маняві.


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /