МГЕО "Наш дім - Манява" » » Низка малих річок в Україні через глобальне потепління можуть зникнути, – експерт - 13 Травня 2018

21.11.2018 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: Гість

Через глобальне потепління в Україні можуть зникнути малі річки, заявляє провідний фахівець проекту ФАО з питань зміни клімату Тамара Кутонова, повідомляє Zik.

Вона зазначає, що хоча стік великих річок України (Дніпро, Дністер, Південний Буг) залишається незмінним, але "частота і сила повеней і маловоддя збільшується".

Більш серйозною проблемою є той факт, що в результаті глобального потепління в Україні можуть зникнути низка малих річок.

"Під час посух колишніх років ми спостерігали, що багато малих річок зникали. Вони не мали ні дощового, ні ґрунтового харчування. А це велика проблема, тому що малі річки для великих річок мають таке ж велике значення, як капіляри для кровопостачання всього організму. Недбале ставлення деяких аграріїв і громад до малих річок і ставків загрожує зменшенням кількості річок в Україні", – підкреслила вона.

Додатковим негативним фактором є забруднення українських водойм фосфором та азотом.

Через глобальне потепління 70% території України можуть стати зоною недостатнього вологозабезпечення в конкретний період року, тому буде посилюватися потреба в штучному зрошенні земель. Особливо в південних регіонах України. 


Коментарі (0)

Коментувати

Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /